Xbox kullanıcıları, artık PC oyunlarını GeForce Now ile oynayabiliyor

Microsoft Edge için gelen GeForce Now desteği, kullanıcıların tarayıcı üzerinden oyun oynamasına izin veriyor. Xbox kullanıcıları artık beta olarak kullanıma sunulan özellik sayesinde PC oyunlarını konsollarında oynayabiliyor.

Haber, Xbox oyuncuları için sevindirici olsa da, PlayStation özel oyunları listenin dışında tutuluyor. Oyuncular, şu anda Death Stranding‘e bile erişemediklerini bildiriyor. Aslında oyunun PC sürümü, 505 Games tarafından yayınlandı ancak Sony’nin Kojima Productions ile yaptığı sözleşmede, diğer konsolları yasaklayan bir madde olabileceği düşünülüyor.

Garip olan nokta, arama yasağının sadece belirli ülkelerde geçerli olması. Rusya’da yaşayan bir Twitter kullanıcısı, Death Stranding’in hem Steam hem de Epic Games Store sürümlerini Xbox konsolunda bulabildiğini öne sürdü. Yine de Sony’nin PlayStation özel oyunlarının akış yoluyla diğer konsollarda oynanmasını yasaklaması muhtemel görünüyor.

Sony, her ne kadar bu konuda kırmızı çizgilere sahip olsa da, PlayStation’a özel oyunlarını PC’ye taşımaya başladı. Death Stranding, Days Gone ve Horizon Zero Dawn’ın ardından yakın zamanda God of War da 2022’de PC oyuncularıyla buluşacak. Şirket, geçtiğimiz aylarda oyunları PC’ye taşıma konusunda uzman olan Nixxes Software‘i satın almıştı.

GeForce Now şu anda 1.000’den fazla PC oyununa erişim imkanı sunuyor. Xbox konsolundaki Microsoft Edge tarayıcısı, mouse ve klavye girişini de destekliyor ve kullanıcıların bazı oyunları kontrol cihazı olmadan da oynamasına olanak tanıyor.

Hideo Kojima daha önce oyunların geleceği olarak gördüğü bulut platformlarını keşfetme arzusunu dile getirmişti. Yönetmenin bir sonraki oyunu için Microsoft ile görüştüğü ve şirketin Azure gibi kaynaklarını kullanabileceği iddia ediliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.