Astro Bot geliştiricisi Team Asobi, şimdiye kadarki en iddialı oyunu üzerinde çalışıyor

PSVR oyunu Astro Bot: Rescue Mission ve PS5 konsollarında önyüklü gelen Astro’s Playroom’un geliştiricisi Team Asobi, yeni web sitesini kullanıma açtığını duyurdu. Geliştirici, yeni sitesinde şimdiye kadarki en iddialı oyunu üzerinde çalıştığını belirten bir açıklama paylaştı.

Sony, Haziran ayının başında Japonya merkezli stüdyo Team Asobi’nin PlayStation Studios bünyesine katıldığını duyurmuştu. Geliştircinin bir sonraki projesi merakla beklenirken, yeni web sitesindeki ‘hakkımızda’ sayfası, stüdyonun misyonu ve nasıl bir oyun üzerinde çalıştığına dair iddialı bir bilgi veriyor.

Team Asobi hakkında bilgi veren yazıda, “Biz Tokyo, Japonya merkezli yeni ve dinamik bir PlayStation stüdyosuyuz. PlayStation’da her yaştan oyuncu için en kaliteli oyunları yaratıyoruz. En son çalışmalarımız eleştirmenlerce beğenilen Playstation VR için ASTRO BOT: Rescue Mission ve PlayStation 5 için ASTRO’s PLAYROOM. Şu anda en iddialı oyunumuz üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyoruz!” ifadeleri yer alıyor.

Team Asobi, yeni projesi için iş ilanları verdi

Söz konusu iddialı oyunun ne olduğuna dair çok fazla ayrıntı verilmese de, Team Asobi tarafından verilen iş ilanları, Tokyo’da kapalı kapılar ardında neler olabileceğine dair küçük ipuçları sunuyor.

Örneğin, oyun tasarımcısı pozisyonu için verilen ilanda, bir 3D aksiyon oyunu için her biri harika bir tempo ve yaratıcı durumlar sağlayan çeşitli seviyeler oluşturmayı hedefledikleri belirtiliyor. Öte yandan çevre sanatçısı için verilen ilan, eğlenceli bir sanat stiline uygulanan gerçekçi doku oluşturma tekniklerine işaret ediyor. Son olarak, animatör pozisyonu için oyunda kullanılan çok çeşitli çizgi film tarzı mekanik karakterleri, sahneleri ve taşıtları canlandırabilecek biri aranıyor.

Team Asobi’nin tam olarak ne üzerinde çalıştığını öğrenmemiz biraz zaman alabilir. Yine de stüdyodaki değişim ve tanıtımlar heyecan verici görünüyor. Oyunla ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.