Prince of Persia: The Sands of Time remake 2026’da gelecek

Ubisoft’un ertelemelere doymayan oyunlarından Prince of Persia: The Sands of Time remake, dünkü Ubisoft Forward etkinliğinde yer alan oyunlardan biriydi.

İlk olarak 2020 yılında duyurulan oyun, günümüze kadar ertelendi. Hatta araya The Lost Crown ve The Rogue Prince of Persia girdi. Ancak The Sands of Time’ın geri dönüşü sandığımızdan uzun sürecek.

Gösteride paylaşılan kısa bir teaser videosuna göre (izlemenize bile gerek yok…) Prince of Persia: The Sands of Time remake, 2026 yılına kadar gelmeyecek.

Duyuru videosunda herhangi bir oynanış görüntüsü veya oyun içi sinematik yer almadı. Haliyle akıbeti merak edilen remake’in yaklaşık iki yıl daha gecikmesi sürpriz olmadı.

The Sands of Time remake, başlangıçta Hint stüdyoları Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai’de iki buçuk yıldır geliştiriliyordu. Hatta Ocak 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Ancak platform oyununun yenilenen sürümü, tanıtım fragmanına gelen olumsuz tepkiler üzerine birkaç kez ertelendi. Geçen yıl, 2003 yapımı klasiği geliştiren Ubisoft Montreal, projeyi devraldığını açıkladı.

Prince of Persia, The Sands of Time Remake

Ubisoft geçtiğimiz ay oyunda mükemmel ilerleme kaydettiklerini bildirdi. Şirket, Ubisoft Toronto’nun projede Montreal stüdyosuyla iş birliği yaptığını belirtti.

Ubisoft Toronto, Far Cry 5, Far Cry 6 ve Watch Dogs Legion gibi oyunlarla tanınıyor. Ayrıca Splinter Cell remake üzerinde de çalışıyorlar. Ortaya nasıl bir ürün çıkaracaklarını merakla bekliyoruz.

Yılan hikayesine dönen Prince of Persia: The Sands of Time remake için gelecek haber ve güncellemeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.