PS Now kütüphanesine Temmuz ayında yedi oyun eklendi

Sony, merakla beklenen PlayStation Now Temmuz ayı oyunlarını duyurdu. İlkbahar aylarında PS Now kullanıcıları tarafından en çok oynanan oyun Bloodborne olmuştu. Ancak PlayStation’ın oyun akış hizmetine bu ay eklenen iddialı oyunların ardından liste önümüzdeki aylarda büyük ölçüde değişecek gibi görünüyor.

PS Now kütüphanesine Temmuz ayında eklenecek oyunlar; Red Dead Redemption 2, God of War, Nioh 2, Judgment, Moving Out, Olympic Games Tokyo 2020 ve Nascar Heat 5 olarak açıklandı. Oyunlar, bugün itibarıyla akış hizmetine abone olan PS4 ve PS5 kullancılarının abonelerin erişimine açıldı. Red Dead Redemption 2, geçici olarak listeye eklenirken; God of War iki yıl sonra kalıcı olarak döndü.

God of War, PS Now kütüphanesine kalıcı olarak eklendi

God of War

God of War, PS Now kütüphanesine bir kez daha geri dönüyor. İlk olarak Ekim 2019’da yalnızca üç aylığına oynanabilen oyun, bu sefer kalıcı olarak listeye eklendi. Kratos, oğlu Atreus’a dünyadaki tehlikelere karşı ayakta kalmayı öğretirken, bu kez İskandinav Tanrılarının topraklarını dolaşıyor. İkili, vahşi topraklardaki yolculuğunda oldukça kişisel bir görevi yerine getirmek için mücadele verecek.

Rockstar’ın vahşi batı destanı Red Dead Redemption 2, başarısız bir soygunun Arthur Morgan ve Van der Linde çetesini kanun kaçağı olmaya zorladığı aksiyon dolu bir macera sunuyor. Oyun, hikaye modunun yanı sıra çeşitli görev ve modlar içeren çevrimiçi Red Dead Online’ı da içeriyor. RDR2 bu ayın en iddialı oyunlarından ve 1 Kasım 2021‘e kadar PS Now üzerinden erişilebilecek. Ancak oyun, akış üzerinden oynanamayacak ve yalnızca PS4 veya PS5 üzerinden indirilebilecek.

Yaklaşan Lost Judgment’ın aksiyona dayalı ön bölümü olan Judgment, gözden düşmüş avukat Takayuki Yagami’nin sokak dövüşçüsü bir dedektif oluşunu konu alıyor. Yagami, eski Yakuza ortağı Masaharu Kaito ile birlikte, yeraltı suç ağına sızarak Kamurocho bölgesinde bir dizi cinayeti çözüyor. Oyun, 4 Ekim 2021‘e kadar PS Now hizmetinde mevcut olacak.

Nioh 2

Aksiyon RPG oyunu Nioh 2 de Temmuz ayında PS Now aboneleri için kalıcı oyunlar listesine eklendi. Oyun, Karanlık Diyar’ın iblisleriyle musallat olduğu, Japonya’nın Sengoku döneminde geçiyor. Oyuncular kendi yarattıkları yarı insan, yarı Yokai savaşçısı ile dünyayı kötü güçlerden kurtarmak için samuray sanatlarını ve paranormal güçleri kullanmalı. Serinin önceki oyunu Nioh, daha önce PS Plus abonelerine ücretsiz sunulmuştu.

Koleksiyonun diğer oyunlarından Moving Out, ailelerin Packmore’da ev taşımasına yardımcı olan Mobilya Düzenleme ve Yer Değiştirme Teknisyenleri olarak dört oyuncuyu bir araya getiriyor, ancak işler her zaman plana göre gitmiyor. Olympic Games Tokyo 2020, ertelenen Tokyo Olimpiyatları’nın resmi oyunu ve oyuncuların tek oyunculu olarak katılabileceği veya çevrimiçi rekabet edebileceği 15 etkinlik içeriyor. Son olarak, Nascar Heat 5, oyuncuların 2020 Nascar Cup Series şampiyonu olmak için mücadele ettiği kıran kırana bir yarış deneyimi sunuyor. Her üç oyun da Temmuz ayı itibarıyla hizmete kalıcı olarak eklendi.

Oyun akış hizmeti PlayStation Now henüz Türkiye‘de aktif değil. Şu anda sadece ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Lüksemburg, Norveç ve Portekiz’de kullanılabiliyor. PS Now hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.