PS5 geliştirici kitleri, eBay’de satışa çıktı: İlanlar kısa süre sonra kaldırıldı

PlayStation 5 piyasaya sürülmeden önce ilk olarak geliştirici kiti ortaya çıkmıştı. PS5 geliştirici kitleri şimdi de e-ticaret sitesi eBay’de satışa çıktı ve kısa süre sonra kaldırıldı. İlanlardan biri, daha önce sızdırılan modele benzer bir tasarıma sahipken, diğeri yeni nesil konsolun kullanıcılara sunulan haline benziyor.

Twitter kullanıcıları Zuby Tech ve iDCx1337, eBay’de iki farklı PS5 geliştirici kiti modelinin listelendiğini ortaya koydu. Ancak teklifler, 2,850 euroya (yaklaşık 30 bin TL) ulaştığında açıklama yapılmadan kaldırıldılar. Elbette kullanıcılar, ilanlar kaldırılmadan önce geliştirici kitlerinin ekran görüntülerini almayı başardı.

PS5 geliştirici kiti iki farklı modelle görüldü

İlanlarda PS5 kitlerinin modellerinin DFI-D1000AA ve DFI-T1000AA olduğu görülüyor. Modellerden ilki konsolun satışa sunulan haline benzerken, diğeri piyasaya sürülmeden önce sızdırılan V kasa geliştirici kitiyle neredeyse aynı. Daha önce sızdırılan fotoğraflarla örtüşen DFI-D1000AA modelinin yanında ayrıca Midnight Black renk seçeneğine benzeyen iki DualSense kontrol cihazının yer aldığı görülüyor.

İlanların kaldırılması için Sony‘nin devreye girip girmediği bilinmiyor. E-ticaret platformu, çoğu zaman retro konsollar, geliştirici kitleri ve sahte oyunlar için açık artırmalarla dolu oluyor. Ancak bu tarz konuda genellikle oldukça esnek davranan eBay, Sony ile karşı karşıya gelmemek için satışları durdurmuş olabilir. Her iki şirketten de konuyla ilgili henüz yorum gelmedi.

PS5 geliştirici kiti zaman zaman fotoğraflarla ortaya çıkıyor. Bununla birlikte PS5’in yeni bir konsol olduğu göz önüne alındığında, eBay ilanları yasal bir anlaşmayı ihlal ediyor olabilir. Ayrıca sadece geliştiricilere dağıtılan bu kitlerin kimler tarafından satışa konulduğu merak konusu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.