Konsolda PS5’e özel olan Deathloop, gelişim sürecini tamamladı

Arkane Studios’un daha önce iki kez ertelediği aksiyon macera oyunu Deathloop, sonunda gelişim sürecini tamamlayarak altın oldu. Konsolda PS5’e özel olan yeni nesil nişancı oyunu artık 14 Eylül’de piyasaya sürülmeyi bekliyor.

İlk olarak geçtiğimiz yılın Kasım ayında PS5 konsolu ile birlikte piyasaya sürülmesi planlanan Deathloop, pandemi sürecinin getirdiği zorlu çalışma koşulları nedeniyle neredeyse bir yıl gecikti. Oyun, kısa süre önce PlayStation State of Play canlı yayınında 9 dakikalık oynanış videosuyla ön plana çıkmıştı.

Dishonored serisindeki çalışmalarıyla bilinen Arkane Studios, oyunun Twitter hesabından yaptığı, “Deathloop altın oldu! 14 Eylül’de zaman döngüsünü kırmaya hazır olun!” paylaşımıyla müjdeli haberi verdi.

Deathloop ile zaman döngüsünü kırmaya hazır olun

Deathloop’un merkezinde Blackreef adasındaki zaman döngüsüne bir son vermeye çalışırken, adanın sakinleri tarafından hedef alınan suikastçı Colt karakteri var. Colt, gün sıfırlanmadan önce çarpıcı ve kaotik adada sekiz anahtar hedefi ortadan kaldırmak için güçlü silahlar ve yetenekler kullanabiliyor.

Öte yandan gölgelerde gizlenen rakip suikastçı Julianna‘nın tek görevi Colt’u alaşağı etmek ve döngüyü devam ettirmek. Oyuncular her döngüden bir şeyler öğrenirken, döngüyü temelden kırmak için yeni yolları ve yaklaşımlar denemek zorunda kalacak. Çok oyunculu deneyim isteğe bağlı olacak ve oyuncular senaryo dahilinde Julianna’nın yapay zeka tarafından kontrol edilmesini tercih edebilecek.

Microsoft, ZeniMax Media ile birlikte yan kuruluşları Bethesda ve Arkane Studios’u satın aldığında Deathloop’un geleceği merak ediliyordu. Ancak şirketler, yasal sözleşmelere uymakla yükümlü olduğu için oyun, daha önce belirlendiği gibi bir yıl boyunca konsolda PS5’e özel kalacak. Oyun, yine 14 Eylül’de PC için de piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.