Dead Space Remake, 2022 yılının sonlarına doğru gelebilir

Pandemi sırasında birçok geliştiricinin evden çalışma modelinin getirdiği zorluklar nedeniyle oyunlarını ertelediğini gördük. EA’in çıkış tarihi vermekten çekindiği hayatta kalma korku oyunu Dead Space Remake de aynı kaderi paylaşabilir. Yenilenen oyunun geliştirme süreci sorunsuz giderse 2022 yılının sonlarında piyasaya sürüleceği bildiriliyor.

Sektörün içindeki kaynaklardan ve GamesBeat yazarı Jeff Grubb tarafından doğrulanan söylentilere göre EA şu anda Dead Space Remake’i 2023 mali yılında (2022 yılının sonlarında başlıyor) çıkarmayı planlıyor ve bu yıl daha fazla bilginin geleceği bildiriliyor. Grubb’ın kaynakları doğruysa oyunun 2022 sonbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Dead Space Remake, hayatta kalma korku serisini yeniden başlatacak

Dead Space Remake

Geçtiğimiz ay yayınlanan EA Play Live sırasında duyurulan oyun, seriyi yeniden başlatacak ve eklenen yeni özelliklerle ilk orijinal yapımın güncellenmiş bir versiyonunu sunacak. Remake’i resmi duyuru öncesinde sızdıran Jeff Grubb, EA’in şu anda bir başka Dead Space oyunu üzerinde daha çalıştığını belirtmişti.

Grubb’a göre yenilenen oyun, Capcom’un başarı yakalayan Resident Evil 2 remake’inden ilham alıyor ve onu etkili bir şablon olarak kullanıyor. Yani modern donanımlara özel değişikliklerle orijinal oyuna sadık kalacak. Ayrıca EA Motive, Resident Evil 2 ile benzer şekilde kendi oyununu sadece “Dead Space” olarak adlandırıyor.

Bir EA sözcüsü, iddialara yanıt olarak, “Oyun için bir çıkış tarihi paylaşmadık ve mevcut söylenti ve spekülasyonlara dayalı herhangi bir yorumumuz yok. Ancak insanların oyun için heyecanlı olduklarına sevindik!” şeklinde konuştu. EA ağzını sıkı tutmaya çalışsa da, söylentileri ne doğruluyor ne de yalanlıyor. Grubb ayrıca şirketin 2021’in sonundan önce oyun hakkında daha fazlasını sunmaya niyeti olduğunu ortaya koyuyor.

Dead Space Remake, PS5, Xbox Series X/S ve PC için duyuruldu. Görünüşe göre konsolda sadece yeni nesil sürümüyle karşımıza çıkacak. Hayatta kalma korku temalı oyun için yayınlanan ilk teaser videosunu buradan izleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.