PS5 sistem yazılımı güncellemesi 21.01-03.20.00 yayınlandı

Sony, dün (9 Haziran) PlayStation 5 için yeni bir sistem yazılımı güncellemesi yayınladı. Güncelleme, 21.01-03.20.00 sürüm numarasıyla global olarak tüm PS5 kullanıcılarına ulaştı. Yama notlarında büyük yenilikler yok, ancak sistemin ve DualSense kontrol cihazının kararlılığına odaklanan bir yama olduğu söylenebilir.

PS5 sistem yazılımı güncellemesinin yanı sıra yeni bir DualSense kontrol cihazı güncellemesi de yayınlandı. Oyun kolu için detaylı bir sürüm notu yayınlanmadı, ancak güncellemenin cihazın tutarlılığını iyileştirmek için yapıldığı belirtildi. Sistem yazılımı güncellemesi sadece 902,3 MB boyutunda geldi ve yüklemek kullanıcıların çok fazla zamanını almayacak.

PS5 sistem yazılımı 21.01-03.20.00 sürüm notları:

  • Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.
  • Tutarlılığı iyileştirmek için DualSense kablosuz kontrol cihazı yazılımını güncelledik.
  • Ekran okuyucu etkinleştirildiğinde bazı ekranların çalışmasını kısıtlayan bir sorunu çözdük.
  • PS4’te gizlediğiniz oyunların PS5’te gizli kalmaması sorununu çözdük.
  • Oyunları USB genişletilmiş depolama alanından oyun kitaplığındaki konsol depolama alanına kopyalama işlemini daha tutarlı hale getirdik.

PlayStation 5 sistem yazılımını konsolunuzun ana ekranından [Ayarlar]> [Sistem]> [Sistem Yazılımı]> [Sistem Yazılımı Güncelleme ve Ayarları]> [Sistem Yazılımını Güncelleme] yolunu izleyerek indirip yükleyebilirsiniz. Ayrıca güncelleme seçeneğinin altından güncelleme dosyalarını otomatik olarak indirme ve kurma ayarlarını aktifleştirebilirsiniz. PS5 konsolu için yayınlanan geçmiş güncellemelere ve yeni güncelleme notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

PS5 konsolunun özelliklerine ve diğer yeni nesil konsollarla karşılaştırmalarına buradan göz atabilirsiniz. Yeni nesil konsol hakkında gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.