PS5 sistem yazılımı güncellemesi 21.01-03.21.00 yayınlandı

Sony, PS5 kullanıcıları için yeni sistem yazılımı güncellemesini 21.01-03.21.00 sürüm numarası ile yayınladı. Yeni güncelleme yeni özellikler sunmuyor ve sadece sistem performansını iyileştirmeyi amaçlıyor. Konsol, hangi iyileştirmelerin yapıldığına dair detayları belirtmedi.

Geçtiğimiz ay Sony, ilk PS5 sistem yazılımı beta programını duyurmuştu. Program, kapsamlı testler gerektiren önemli yeni özellikleri ve performans güncellemelerini test etmek için tasarlandı. Şirket, bir sonraki büyük sistem yazılımının yeni özelliklerle dolu olduğunu belirtse de herhangi bir tarih vermedi. Yine de testler başladığına göre genele açılması uzun sürmeyecektir. Konsolun SSD depolama genişletme işlevinin yaz aylarında geleceğini öne sürülüyordu.

PS5 kullanıcıları her ne kadar büyük güncellemeler için heyecanlı olsalar da, arada böyle küçük yamalar gelecektir. PS4 için son zamanlarda alıştığımız sistem güncellemelerindeki yama notları, bu kez yeni nesil konsol için açıklandı:

PS5 sistem yazılımı sürüm: 21.01-03.21.00

  • Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.

PS5’in bir önceki sistem yazılımı, sistemdeki tutarlılığı iyileştirmek için DualSense kablosuz kontrol cihazı yazılımını güncellemişti. Nisan ayındaki son büyük sistem güncellemesi ise genişletilmiş USB depolama özelliğini etkinleştirmesinin yanı sıra nesiller arası Paylaşımlı Oyun (Share Play), iyileştirilmiş bir Game Base, kullanıcı arayüzü geliştirmeleri ve bazı sosyal özellikler gibi yeni özellikler getirmişti.

PS5 sistem yazılımını konsolunuzun ana ekranından [Ayarlar]> [Sistem]> [Sistem Yazılımı]> [Sistem Yazılımı Güncelleme ve Ayarları]> [Sistem Yazılımını Güncelleme] yolunu izleyerek indirip yükleyebilirsiniz. Gelecek sistem yazılımı güncellemelerinin getirdiği yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.