PS5 Sistem Yazılımı Beta Programı için kayıtlar başladı

PlayStation 5 için gelecek yeni güncellemeleri önceden denemek isteyenler artık PS5 Sistem Yazılımı Beta Programı’na kayıt olabiliyor. Beta programı, kullanıcıların yıl içinde gelecek olan bir sonraki büyük sistem yazılımı güncellemesini yayınlanmadan önce test etmelerini ve geri bildirimlerle Sony’ye yardımcı olmalarını sağlayacak.

Sony, bir sonraki büyük sistem yazılımının yeni özelliklerle dolu olduğunu belirtiyor. Güncellemenin yenilikleri ve çıkış tarihini açıklanmasa da yılın ilerleyen zamanlarında gelecek. Yine de beta kayıt programının açılması sistem güncellemesinin yakında PS5 kullanıcılarıyla buluşacağına işaret ediyor. Ortaya çıkan söylentiler, konsolun SSD genişletme işlevinin yaz aylarında geleceğini öne sürüyordu.

PS5 Sistem Yazılımı Beta Programı’na kimler katılabilir?

PS5, sistem yazılımı, beta programı

PS5 Sistem Yazılımı Beta Programı’na buradan kayıt olabilirsiniz. Programa ne yazık ki Türkiye’deki kullanıcılar katılamıyor. Kayıtlar sadece ABD, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya‘daki 18 yaşında veya daha büyük olan kullanıcılara açıldı. Katılımcılar, bir sonraki sistem yazılımının beta sürümünü nasıl indireceğine ilişkin talimatları içeren bir e-posta alacak. Kaydolmak isteyenlerin internet bağlantısı olan bir PS5 konsoluna ve bir PlayStation Network (PSN) hesabına ihtiyacı olacak.

Beta programına katılanlar gelecekteki PS5 sistem yazılımı betaları için potansiyel katılımcı havuzuna yeniden kaydolmaya gerek kalmadan otomatik olarak eklenecekler. Yine de programa kaydolmak, kullanıcıların bu veya gelecekteki Beta Programlarına katılabileceğinizi garanti etmiyor. Ayrıca beta sürümü, erken erişim olduğu için nihai sürümde özellikler değişebilir veya kullanıcılar çeşitli hatalarla karşılaşabilir. Sistem yazılımı, beta programı sona ermeden önce en son resmi sürüme geri yüklenebilecek.

Yeni nesil konsol için yayınlanan önceki büyük güncelleme, oyuncuların USB depolama cihazlarını kullanabilmelerine izin veriyordu. Bu özellik, depolama sıkıntısı çekildiğinde büyük dosyaları silme ve yeniden indirme ihtiyacını bir nebze olsun ortadan kaldırdı. En azından SSD genişletme seçeneği gelene kadar geçici bir çözüm oldu. Arada çok sayıda küçük güncelleme oldu, ancak görünüşe göre bir sonraki güncelleme bazı önemli özellik eklemeleri ve değişiklikleri sağlamaya hazırlanıyor. PS5 için yayınlanan son güncellemenin içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Sony, PS5 Sistem Yazılımı Beta planlarıyla ilgili önümüzdeki haftalarda daha fazlasını paylaşacaklarını belirtti. Güncellemede hangi özellikleri görmek isterdiniz? Beta programına kayıt olabilecekler var mı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.