PS5 sistem yazılımı güncellemesi 21.02-04.50.00 yayınlandı

Sony, yeni PS5 sistem yazılımı güncellemesini (21.02-04.50.00) yayınladı. Sistem yazılımının yeni sürümü, sistem performansını iyileştirmeyi hedefliyor. Yama notları, her ara güncellemedeki gibi kısa ve detaylandırılmadı.

Eğer önemli bir değişiklik yapıldıysa, PS5 kullanıcılarının fark etmesi uzun sürmeyecektir. Yeni sürümle ilgili detaylar ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Ancak o zamana kadar o meşhur güncelleme notuyla idare edeceğiz: “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.”

PS5 sistem yazılımınızı, [Ayarlar] > [Sistem] > [Sistem Yazılımı Güncelleme ve Ayarları] > [Sistem Yazılımını Güncelle] yolunu izleyerek güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi manuel olarak usb depolama aracı yoluyla yüklemek istiyorsanız, buradaki talimatları izleyebilirsiniz.

Yeni nesil konsolun son büyük sistem güncellemesi Eylül ayının ortasında yayınlanmıştı ve SSD depolama genişletme özelliğini etkinleştirmişti. Ayrıca kullanıcı deneyimi geliştirmeleri, yeni sosyal deneyim özellikleri, yerleşik TV hoparlörleri için 3D ses desteği ve daha fazlasıyla gelmişti. Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Son olarak PS5 için gelecek sistem yazılımı güncellemelerini, haberleri ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz. Sony, yeni nesil konsolun sonraki güncellemeleri için birçok fikre sahip olduğunu belirtti. İlerleyen zamanlarda daha fazla özellik ve değişiklik içeren güncellemeler gelecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.