PS4 sistem yazılımı güncellemesi 9.03 kullanıcılara sunuldu

PlayStation 4 artık ömrünün son demlerinde ve eskisi kadar kapsamlı güncellemeler almıyor. Sony, PS5’in gelişiyle birlikte önceki nesil konsol geri plana atmaya başladı. Yeni PS4 sistem yazılımı güncellemesi (9.03) de, herhangi bir yenilik getirmedi.

PS4 artık kullanıcıları heyecanlandıran güncellemeler almıyor. Yayınlanan yeni sürüm, her küçük güncellemede olduğu gibi sistem performansını iyileştirmeye odaklanıyor. İşte alıştığımız o güncelleme notu: “Bu sistem yazılımı güncellemesi sistem performansını iyileştirir.”

Bugün PS4’ün yanı sıra PS5 için de yeni bir sistem yazılımı güncellemesi (sürüm 21.02-04.50.00) yayınlandı. İki güncellemenin de amacı aynı ve sistemin kararlılığını hedefliyor. Eğer arka planda daha fazlası dönüyorsa, keşfedildiğinde sizlerle paylaşacağız.

ps4, dualshock 4

PS4 için yayınlanan son büyük güncelleme, sistem yazılımını 9.00 sürümüne yükseltmişti. Her ne kadar tam sayılı sürümler büyük güncellemeler olsa da, sadece kulanıcıların PS5 kupalarını PS4’te görüntülemelerine ve PlayStation Remote Play uygulamasını kullanarak konsollarına mobil veri aracılığıyla erişmelerine olanak sağlıyordu.

Tüm bunların yanı sıra 9.00 sürümünün kullanıcıları endişelendiren CMOS sorununu çözdüğü bildirilmişti. Bu sorun düzeltilmeseydi, oyuncular konsolun içindeki dahili saat pilinin bitmesi durumunda, kupa sisteminin çalışma sistemi nedeniyle hem dijital hem de kutulu oyunları çevrimdışı olarak oynayamayacaktı.

PS4 sistem yazılımı güncellemesi 9.03 bildirim kısmına düşmediyse, [Ayarlar] > [Sistem Yazılımı Güncellemesi] kısmından indirip kurabilirsiniz. Herhangi bir sorun nedeniyle sistemi manuel olarak güncellemek zorunda kalırsanız buradaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

PS4 için yayınlanan sistem yazılımı güncellemelerini, haberleri ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.