PS5 sistem yazılımı güncellemesi 7.40 yayınlandı

Sony bugün PS5 için yeni sistem yazılımı güncellemesini kullanıcılara sundu. Yeni sürüm herhangi bir yenilik getirmedi.

Yeni PS5 sistem yazılımı güncellemesi 23.01-07.40.00, yaklaşık 1.1 GB boyutunda ve indirmeniz uzun sürmeyecektir. Yama notları şu şekilde:

  • Sistem yazılımı performansını ve kararlılığını iyileştirdik.
  • Bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirdik.

Küçük bir yama olarak gelen 7.40 sürümü, sistem performansı iyileştirmesinin yanı sıra 7.20 güncellemesinde olduğu gibi yine mesajlarda iyileştirmeler yapmayı amaçlıyor.

PlayStation tarafından sunulan güncelleme notlarında herhangi bir yenilik yok ancak kullanıcıların gözüne çarpan bir değişiklik olursa sizlerle paylaşacağız.

PlayStation 5, PS5

PS5’in son büyük güncellemesi 7.00 sürümü olmuştu. Kullanıcıların sıkça talep ettiği Discord sesli sohbet entegrasyonunu ve 1440p için VRR desteğini içeriyordu.

Sony, PSVR 2 ve DualSense Edge kontrol cihazının ardından yeni aksesuarlar sunmaya devam ediyor. PlayStation Showcase’de yeni bir el konsolu ile birlikte kablosuz kulak içi kulaklık sergilenmişti.

Mevcut nesilde hem yazılım hem de donanım tarafında yenilikler gelmeye devam ediyor. Öte yandan söylentiler, PS5 Pro konsolunun da yolda olduğu bildiriliyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Son olarak PS5 ile ilgili tüm haber, duyuru ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.