Take-Two’ya göre PS5 Pro ve yükseltilmiş Xbox Series X gelecek

PS5 Pro ve yükseltilmiş Xbox Series X modellerinin geleceği bir süredir konuşuluyor. Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick de bu görüşe katılıyor.

Zelnick, PS5 ve Xbox Series X için nesil ortası yükseltmenin büyük olasılıkla olacağını söyledi. Önceki nesilde olduğu gibi Pro versiyonların gelmesi kaçınılmaz görünüyor.

Zelnick’e GamesIndustry.biz ile yaptığı bir röportajda, konsol tarafında yükseltme olup olmayacağı ve bunların oyun geliştirme sürecine etkisi soruldu.

Take-Two CEO’su, “Muhtemelen olacak.” diye cevap verdi. Ayrıca PS4 Pro ve Xbox One X’in sektörü çok fazla etkilemediğini hatırlattı.

GTA 5, GTA Online

Rockstar Games’in yıllara meydan okuyan amiral gemisi GTA 5 ilk olarak PS3 için piyasaya sürülmüş ve daha sonra PS4 sürümü gelmişti.

Oyun en son PS5 sürümüne yükseltildi ancak PS4 Pro döneminde herhangi bir geliştirme almadı. Pro konsollara özel bir sürüm muhtemelen gelmeyecektir.

Öte yandan PS5 Pro’da donanımın güçlendirileceği tahmin ediliyor. Bu sayede kalitede büyük bir sıçrama olmasa da performansta artış görülebilir.

Özellikle çıkarılabilir disk sürücülü PS5 hakkında söylentiler sıklaşmaya başladı. Sektörün önde gelen gazeteciler raporları doğruladı. Yine de Sony ağzını sıkı tutmaya devam ediyor.

Raporlara bakılırsa Pro versiyonlar en azından 2024 sonlarına kadar çıkmayacak gibi görünüyor. Henüz erken gibi görünse de PS6 için 2028 yılına işaret ediliyor.

Bu arada Take-Two’nun son mali raporuna göre GTA 6, 2025 mali yılında gelebilir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.