PS6 ne zaman gelecek? Sony belgeleri, 2027 sonrasına işaret ediyor

PS5 henüz ikinci yılını doldurmak üzere. Ancak PS6, Sony belgelerinde göründü ve çıkış tarihine dair önemli bir ipucu ortaya çıktı.

Sony tarafından yeni yayınlanan bir belgeye göre, PS6’nın çıkış tarihi, 2027 yılından sonrasına planlanıyor. Bir zamanlar gizli olan belge, İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA) tarafından açığa çıkarıldı.

Toplam 22 sayfadan oluşan belge, Microsoft-Activision anlaşmasına ilişkin devam eden soruşturmanın bir parçası olarak yayınlandı.

PlayStation 5, PS5, Sony

PS6, 2027 yılından sonra gelecek

Belgenin 8. sayfasındaki bir paragrafta Sony’nin Microsoft’un Activision oyunlarını PlayStation’da 2027’ye kadar sunmayı teklif ettiği belirtiliyor. Devamı şu şekilde:

“SIE, PlayStation yeni konsolunu piyasaya sürdüğünde, Call of Duty ve diğer Activision oyunlarına erişimini kaybedecekti. Bu da onu tüketici kararlarındaki değişime ve ardından rekabet gücündeki düşüşe karşı son derece savunmasız hale getirecekti.”

Sony’nin PS6’yı piyasaya sürmeyi planladığı yıl belgede düzeltilmiş olsa da, yukarıdaki kısım PS6’nın çıkış tarihinin 2027’den sonra olacağına işaret ediyor.

Eğer tarih gerçekten PS6 için verildiyse, PS5 en az yedi yıllık bir yaşam döngüsüne sahip olacak. PS5 de PS4’ten yedi yıl sonra piyasaya sürülmüştü. Aslına bakılırsa rakamlar tutarlı görünüyor.

PS6 hakkında konuşmak için henüz erken. Yine de açığa çıkarılan belge, PS5 neslinin ne kadar süreceğine dair bir fikir verebilir. Diğer yandan son raporlar, sırada PS5 Slim konsolunun olduğunu öne sürüyor.

Sizce PS6 belgede göründüğü gibi 2027-2028 dolaylarında gelebilir mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.