Valorant konsollara ve mobil cihazlara gelmeye hazırlanıyor

Valorant, yeni platformlara açılacak gibi görünüyor. Riot Games tarafından verilen iş ilanları konsol ve mobil sürümlerin yolda olduğuna işaret ediyor.

Riot Games, Haziran 2020’de Valorant’ın konsol prototipi üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Ardından geçtiğimiz Şubat ayında, oyunun dosyalarında PSN ve Xbox Live referansları keşfedilmişti.

Yeni iş ilanları, birinci şahıs nişancı oyununun konsol ve mobil sürümleri için yapılan planların hız kazandığını gösteriyor.

Valorant

Valorant konsol ve mobil sürümleri için tasarımcılar aranıyor

Valorant için geçtiğimiz hafta verilen iş ilanları, “Game Design Manager, Console“, “Senior Game Designer, Console” ve “Game Designer III – Valorant, Mobile (AI)” başlıklarıyla yayınlandı.

Aranan roller açıkça konsol ve mobil sürümleri üzerinde çalışıldığını ortaya koyuyor. Kıdemli Oyun Tasarımcısı pozisyonu, adaylardan en az bir konsol tabanlı AAA+ çevrimiçi rekabetçi oyun üzerinde deneyim istiyor.

Oyun Tasarımı Yöneticisi rolü daha da ileri gidiyor. İlana göre aranan aday, Valorant’ı yeni platformlara getirme konusunda tasarımcılara rehberlik edecek. Ayrıca konsol FPS pazarı ve oyuncu motivasyonları ile davranışları hakkında bilgi sahibi olması isteniyor.

İlginç bir şekilde, her iki rol de PC, mobil ve konsol platformlarında geliştirme deneyimi olan adayları hedefliyor. Ayrıca Riot Games için konsol sürümü daha öncelikli gibi görünüyor.

Valorant ilanlarında platformlar açıkça belirtilmese de PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri garanti olacaktır. Daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.