İddia: Battlefield 2042’nin 1. Sezonu Mart 2022’de başlayacak

Battlefield 2042, geçtiğimiz ay piyasaya sürüldü ve 1. Sezon henüz başlamadı. Yeni bir veri madeni sızıntısına göre oyunun ilk içerik sezonu Mart 2022‘de başlayacak gibi görünüyor.

Güvenilir Battlefield veri madencisi Temporyal, Battlefield 2042 istemcisinde sezon öncesi 12 hafta boyunca haftalık görevler keşfettiğini açıkladı. Bu da oyunun ilk sezonunun Mart 2022‘de geleceğine işaret ediyor. Ayrıca 1. Sezonda yer alan ve muhtemelen “Exposure” olarak adlandırılan yeni bir haritaya atıfta bulunuyor.

ABD ve Rusya tarafındaki oyuncular için yayınlanan bir metinde de çevredeki alana zarar veren bir toprak kaymasına referans veriyor. Yani yeni harita, dağlık, engebeli veya hasarlı bir araziye sahip olacak. Haritanın daha önce ortaya çıkan “Ridge” haritasıyla aynı olabileceği belirtiliyor.

EA, Battlefield 2042 için planladığı yeni haritayı Mart ayı öncesinde de yayınlayabilir. Geliştirici DICE, canlı hizmet modeliyle gelen oyunun ilk yılında dört sezon olacağını ve yeni Uzmanlar, konumlar ve daha fazlasını getireceğini açıklamıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Gelen son raporlar, Battlefield 2042 için Battle Royale modu geleceğini öne sürüyordu. Tom Henderson, oyunun battle royale modu için net bir tarih açıklamasa da önümüzdeki 6 ay boyunca ortaya çıkmayacağını belirtti. Ayrıca bir sonraki Battlefield oyununun battle royale içeren, Overwatch tarzı bir kahraman nişancı oyunu olacağını söyledi.

Şimdilik, bu sızıntıları söylenti olarak almakta fayda var. EA ve DICE resmi açıklamayı yaptığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.