PUBG yakında oynaması ücretsiz bir oyuna dönüşebilir

PUBG’nin yakında oynaması ücretsiz bir oyuna dönüşebileceği iddia ediliyor. Yayıncı Krafton, yakın zamanda resmi bir açıklama yapmadan oyunun adını PUBG: Battlegrounds olarak değiştirmişti. Şirket daha sonra markayı genişlettiğini ortaya koyan bir açıklama yapsa da isim değişikliğinin yeni vizyona nasıl uyduğunu açıklamadı.

Yayıncı tarafından yapılan açıklamada, “Krafton, evreninde yer alan çeşitli yeni deneyimlerle PUBG markasını aktif olarak genişletiyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı PUBG: Battlegrounds olarak yeniden markalamak, bu vizyonu gerçekleştirmemizde ilk adımdır. Serideki ek oyunlar, yaklaşmakta olan oyunumuz PUBG: New State’de gördüğünüz gibi PUBG adını taşıyacak.” ifadelerine yer verilmişti.

Krafton, son dönemde gözden düşen PUBG’nin kaderini değiştirecek önemli bir karar verebilir. Yayıncının battle royale oyunu için bir süredir oynaması ücretsiz modele geçiş yapmayı düşündüğü konuşuluyor. Belki de bu şekilde rakiplerin ücretsiz oyunlarıyla daha kolay rekabet edebilirler.

PUBG: Battlegrounds tamamen ücretsiz olabilir

Yeni bir söylenti Krafton’un oynaması ücretsiz bir model düşündüğünü ortaya koydu. PUBG: Battlegrounds, 10-16 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz olarak oynanabilecek. Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Twitter kullanıcısı PlayerIGN’e göre yayıncı kampanyanın ardından oyuncuların tepkisini ölçerek oyunu tamamen ücretsiz yapma konusunda nihai kararını verecek.

Geçtiğimiz ay oyunun bir hafta boyunca ücretsiz olacağını sızdıran PlayerIGN, yaptığı yeni bir paylaşımda, “Geçen ay, battle royale oyununun bu ücretsiz haftayı oyuncu tepkilerini ölçmek için kullanacağını belirtmiştim; bir süredir oynaması ücretsiz modele geçmeye çalışıyorlar.” dedi. Belki de popüler battle royale oyunu, yakında topluluğunu büyük ölçüde genişletmek için önemli bir adım atabilir.

Fortnite, Apex Legends ve Call of Duty: Warzone gibi rakip battle royale oyunları ücretsiz olarak sunuldu ve kısa sürede önemli başarılar elde etti. Krafton, rekabete ayak uydurmak için PUBG’yi oynaması ücretsiz bir oyun yapabilir. Oyunun ücretsiz ve düşük donanımları hedefleyen PUBG Lite sürümü Nisan ayında kapatılmıştı. Belki de onun yerine ana oyunu geçirerek yeni oyunlara odaklanabilirler.

Sizce PUBG’nin ücretsiz olması rekabeti artırmaya yeter mi? Eski battle royale kralı eski ışıltılı günlerine geri dönebilir mi? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.