Quake için 25 yıllık tarihinde ilk kez Horde modu yayınlandı

Orijinal Quake, 25 yıllık tarihinde ilk kez resmi bir Horde modu aldı. Wolfenstein serisinin arkasındaki MachineGames tarafından geliştirilen yeni mod, oyunun remastered sürümüne yayınlanan ücretsiz bir güncellemeyle eklendi.

Horde modu, 1-4 oyunculu olarak tek başına, yapay zeka botlarla veya arkadaşlarla oynanabiliyor. Quake oyuncuları, diğer oyunlarda görülen Horde modlarında olduğu gibi, giderek daha güçlü hale gelen düşman dalgalarına karşı mücadele ediyor.

Quake güncellemesi, yeni Honey eklentisini de getirdi

Quake

Quake’in yeni güncellemesi, oyuncuların dünyayı ele geçiren ölümcül bir vebayı ortadan kaldırmak için karanlığın derinliklerine indiği, Honey adlı ücretsiz bir eklentiyi de içeriyor. Bethesda, eklentide sis efektlerinin ve silüetlerin uzman kullanıldığını belirtiyor.

Bethesda, oyunun 25. yıl dönümüne özel olarak Ağustos ayında Quake’in remastered sürümünü modern platformlar için yayınladı. Nostaljik nişancı oyunu, geliştirilmiş modeller, dinamik aydınlatma, kenar yumuşatma, alan derinliği, 4K’ya kadar çözünürlük ve geniş ekran desteğiyle güncellendi.

Quake şu anda PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarında oynanabilir. Klasik birinci şahıs nişancı oyununa geçtiğimiz ay PS5 ve Xbox Series X/S için 4K 60 FPS güncellemesi yayınlanmıştı. Ayrıca PS5 için DualSense desteği de sağlandı.

Quake için Horde modu ve Honey eklentisinin yanı sıra iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri getiren 2. Güncellemenin yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz. Son olarak, güncellemeyi tanıtan yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.