Quantic Dream’in Star Wars oyunu üzerinde çalıştığı iddia ediliyor

Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human’ın arkasındaki geliştirici Quantic Dream’in bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler ortaya atılıyor. Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson da iddiaları doğruladı.

Projeyi ilk sızdıran Fransız YouTuber Gautoz oldu. Gautoz, 16 Eylül’de yayınladığı bir videoda stüdyonun oyunu nasıl ele aldığından bahsetti. Henderson ise Detroit: Become Human ve ışın kılıçlarını içeren paylaşımının ardından, kendisine Quantic Dream‘in Star Wars oyunu üzerinde çalışıp çalışmadığını soran takipçilerinin gönderilerini beğendi.

Lucasfilm, EA ile özel anlaşması sona erdikten sonra diğer oyun geliştiricilerinin tekliflerine açık olduğunu belirtmişti. İlk olarak Ubisoft’un hikaye odaklı, açık dünya bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Son olarak Aspyr ve Sony de Knights of the Old Republic Remake üzerinde çalıştıklarını duyurdular.

Quantic Dream şu anda birden fazla proje üzerinde çalışıyor. Stüdyo, Haziran ayında rekabetçi oyunlar ve oyun içi ekonomide deneyime sahip geliştiriciler arıyordu. Stüdyonun AAA kalitesinde ve daha küçük projeler üzerinde çalıştığını biliyoruz, ancak verilen iş ilanlarından herhangi birinin söz konusu Star Wars oyunu için olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Sızıntıları ortaya koyan isimlerin güvenilir kaynaklar olduğuna şüphe yok. Yine de resmi duyuru gelene kadar bu bilgiyi iddia olarak kabul etmekte fayda var. Star Wars oyunu, Quantic Dream’den görmeye alışık olduğumuzdan farklı bir yönelim olurdu ancak yayıncı birçok kez ileriye dönük olarak daha yaratıcı riskler almak istediğini belirtmişti.

Star Wars’un Quantic Dream imzalı potansiyel projesi hakkındaki detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.