Firesprite, hikaye odaklı bir AAA macera oyunu üzerinde çalışıyor

Firesprite, geçtiğimiz haftalarda Sony tarafından satın alınarak PlayStation Studios bünyesine katılmıştı. İngiltere merkezli oyun geliştiricisi, hikaye odaklı yeni bir AAA oyun için iş ilanı verdi.

Firesprite’ın web sitesinde yayınlanan bir iş ilanında, henüz duyurulmamış iddialı bir AAA oyunun geliştirilmesi için yazar aranıyor. İş tanımına göre yazar, dikkat çeken bir karakter ve dallanan bir hikaye üzerinde çalışacak. Yakın zamanda stüdyonun Horizon VR oyunu üzerinde çalışacağı iddia ediliyordu.

Firesprite, VR dışındaki projelere de yönelebilir

Firesprite, The Persistence ve PlayStation The Playroom gibi PSVR deneyimleriyle bilinmesine rağmen, Firesprite genel müdürü Graeme Ankers, şirketin artık PlayStation Studios bünyesine katıldığı için yalnızca VR oyunları üzerinde çalışacağının garantisi olmadığını belirtti.

GamesIndustry.biz’e konuşan Ankers, “Sahip olduğumuz felsefe, herhangi bir platformda gerçekten yenilik yapmak ve yaratmaktır. VR olsun ya da olmasın.” dedi. Belki de stüdyo, arkasında Sony’nin gücüyle artık farklı türde oyunlara yönelebilir.

Horizon VR

Geçtiğimiz günlerde güvenilir bir kaynak, Firesprite’ın PSVR 2 için bir Horizon VR oyunu üzerinde çalıştığını öğrendiğini öne sürdü. Ancak oyunun Horizon Forbidden West VR versiyonu veya daha önce söylentilere konu olan Horizon Zero Dawn VR olmayacağı öne sürülüyor. Ayrıca tam oyun mu yoksa sadece Horizon dünyasında geçen bir sanal gerçeklik deneyimi mi olacağı bilinmiyor.

Geliştirici, her ne kadar Sony bünyesinde esneklik kazansa da, VR için kapıları kapatmadı. Konsol devi, şu anda PS5 için yeni nesil PSVR üzerinde çalışıyor ve yeni stüdyosu, planların önemli bir parçası olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.