Rainbow Six Extraction’ın çıkış tarihi ve oynanış videosu paylaşıldı

Ubisoft Forward sırasında, Rainbow Six Extraction için ilk oynanış görüntüleri paylaşıldı. Ayrıca yayınlanan sinematik fragman, başarısız bir görev sırasında bir operatörün yakalanmasını ve kurtarma operasyonunu ortaya koydu. Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen taktiksel kooperatif oyun, 16 Eylül‘de piyasaya sürülecek.

Oyuncular görevleri kendi başlarına üstlenebilecek veya Rainbow Exogenous Analysis and Containment Team (REACT) adlı Rainbow Six Operators ekibinin bir parçası olarak en fazla iki arkadaşıyla oynayabilecek. Ash, Mira ve Thermite liderliğindeki görev, yeni ve tehlikeli bir Archæan tehdidini ortadan kaldırmak. Oyuncular, bazıları yeni tehdide özel olarak uyarlanacak ve oyuncular ilerledikçe yükseltilebilecek olan kendi ekipmanları, silahları ve yeteneklerine sahip bazı tanıdık yüzler de dahil olmak üzere 18 Operatör seçeneğine sahip olacak.

Rainbow Six Extraction sinematik fragmanı:

Operatörler, ilk olarak New Mexico’da keşfedilen evrimleşmiş bir parazit formuyla karşı karşıya olacak. Parazit, New York, San Francisco ve Alaska’ya da yayıldı. Rainbow Six Extraction, ABD’nin dört bölgesi üzerine kurulan 12 haritayı içerecek ve her biri, oyuncular harita üzerinde ilerledikçe zorluk derecesi artan, rastgele oluşturulmuş zorluklara ve düşmanlara sahip olacak. Parazitler her zaman gelişiyor ve yayılıyor. Yayılım, Operatörleri yavaşlatacak ve Archæan‘ların daha verimli hareket etmesine yardımcı olacak şekilde gerçekleşiyor. Ayrıca dikenler fırlatan Spiker’lar, patlayan Breacher’lar ve şekil değiştiren Tormentor’lar var. Tam oyunda daha fazla tür ve mutasyon görünecek.

Oyuncular bir bölgedeki görevi tamamladıktan sonra, daha derinlere inmek için riskli hamleler yapmak zorunda kalacak. Bu noktada daha zorlu düşmanlarla karşılaşacaklar ancak daha iyi ödüller kazanma şansları da olacak. Göz önünde bulundurulması gereken ana risk, bir operatör Archæans tarafından düşürülür ve ele geçirilirse, o bölgede kayıp hale (Missing in Action – MIA) gelecek. MIA Operatörleri kurtarılana kadar oynanamayacak. Rainbow Six Extraction’ın oynanış görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oynanış videosu:

Rainbow Six Extraction, 16 Eylül‘de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC ve Stadia için piyasaya sürülecek. Oyuncular, tüm platformlarda çapraz oyun ve çapraz ilerlemeyi kullanabilecek. Böylece tüm platformlardaki oyuncular bir arada oynayabilecek ve oyuna istediği yerden erişebilecek. Rainbow Six Siege’e de sahip olanlar, yeni oyunda 18 Operatöre de kilidi açık olarak erişebilecek ve her iki oyun için de United Front kozmetik paketi alacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.