A Plague Tale: Requiem, Innocence’ın devam oyunu olarak duyuruldu

Asobo Studio, A Plague Tale: Innocence’ın devam oyununu duyurdu. A Plague Tale: Requiem, 2022 yılında piyasaya sürülecek. Oyun, Microsoft’un E3 2021 sunumu sırasında sinematik bir tanıtım fragmanı eşliğinde tanıtıldı.

Focus Home Interactive tarafından yayınlanan fragmanda A Plague Tale: Requiem’in PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC’ye geleceği görünüyor. PS4 ve Xbox One sürümleri için henüz açıklama yok ancak yayıncı, bir sonraki oyununu sadece yeni nesil konsollara getirmeyi tercih etmiş olabilir. Oyun için yayınlanan ilk fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

A Plague Tale: Requiem tanıtım fragmanı:

A Plague Tale: Requiem, ilk oyunun doğrudan devamı niteliğinde ve yürek burkan, destansı finalin sonrasını konu alıyor. Oyuncular, Requiem ile duygusal yolculuğun ikinci bölümüne başlayacak. Amicia ve kardeşi Hugo, acımasız ve tekinsiz bir dünyada hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yaparak, tehlikeli yeni bir arayışa girişecek. Önceki oyunda genç Amicia ve Hugo, tarihin en karanlık zamanlarında yürek burkan bir maceraya atılmışlardı. Engizisyon askerleri ve durdurulamaz fare sürüleriyle boğuşan ikili, ezici zorluklara karşı hayatta kalmak ve dünyadaki yerlerini bulmak için savaşırken birbirlerine güvenmişlerdi.

Daha önce güvenilir kaynaklardan gelen söylentiler, A Plague Tale: Innocence’ın yeni nesil bir versiyonunun yapım aşamasında olduğunu öne sürüyordu. Ancak ne Asobo Studio ne de Focus Home Interactive devam oyununu doğrulamamıştı. Eğer iddialar doğruysa oyun, Temmuz ayında PlayStation Plus oyunu olarak abonelere sunulacak. Requiem öncesinde ilk oyunun daha fazla oyuncuya ulaşması, ikinci oyuna olan merakı artıracaktır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.