Rainbow Six Siege, çapraz platform desteği alacak

Rainbow Six Siege, beş yıl önce piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana 70 milyon oyuncu tarafından oynandı. Ubisoft sonunda taktiksel nişancı oyununa çapraz platform desteği getireceğini açıkladı. Yine de oyunculan sıkça talep ettiği özellik PC ve konsol tarafında ayrı olarak uygulanacak.

Rainbow Six Siege, 30 Haziran‘da Google Stadia platformuna gelecek. O tarihten itibaren PC, Stadia ve Amazon Luna’daki oyuncular birlikte oynayabilecek ve ilerlemeyi paylaşabilecek. Konsol oyuncularının ise biraz daha beklemesi gerekecek. Crossplay (çapraz oyun), 2022’nin başlarında PlayStation ve Xbox platformlarına gelecek. Konsol oyuncuları sadece kendi aralarında maç yapabilseler de ilerlemelerini tüm platformlara taşıyabilecek.

Rainbow Six Siege çapraz platform desteği:

30 Haziran

  • Stadia sürümü yayınlanacak
  • PC, Stadia ve Amazon Luna platformlarında çapraz oyun ve çapraz ilerleme desteği etkinleştirilecek.

2022 yılının başı

  • Xbox ve PlayStation konsolları arasında çapraz oyun desteği etkinleştirilecek
  • Tüm platformlarda çapraz ilerleme desteği sunulacak

Rainbow Six Siege’in Kuzey Yıldızı (North Star) sezonu 14 Haziran‘da başlayacak. Sezon, yeni Operatör Mina “Thunderbird” Sky‘ı tanıtacak. Sky, Kuzey Amerika’nın kuzey kırsalında yaşayan Nakoda First Nation topluluğundan geliyor. Sunum sırasında gösterilen yeni bir anime tadındaki tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Thunderbird’ün özelliği Kóna İstasyonları olacak ve bu aygıt, her iki taraftaki oyuncuların kendilerini iyileştirmek için şarjlarını kullanmalarına izin verecek. Her oyuncu 130 HP’ye kadar iyileşebilecek veya ölmediyse yeniden canlanabilecek. Yeni operatör ayrıca hafif zırhla gelecek. Cephaneliği, ana silah olarak SPEAR .308 veya SPAS-15‘i ve bir yan silah olarak BEARING 9 veya Q-929‘u içerecek. Yeni sezonda ayrıca Favela haritası elden geçirilecek, diğer birçok Operatör dengelenecek ve yeni zırh sistemi, ölüm özeti ve çevre tahribatındaki değişiklikler gibi birkaç hata düzeltmesi ve oyun geliştirmesi sunulacak.

Kuzey Yıldızı sezonu, oyunun Crimson Heist ile başlayan 6. Yıl içerik programının ikincisi kısmı olacak. Crimson Heist, yeni operatör Flores, Kali için yeni bir ikincil ekipman ve yeni bir Elit skin eklemişti. Ayrıca Hudut haritasını da elden geçirdi. Yılın ilerleyen zamanlarında Rainbow Six Siege 3. Sezon’da Hırvatistan‘dan bir Operatör gelecek ve oyunun mevcut haritalarından üçünde küçük değişiklikler yapılacak. 4. Sezon ise Avustralya Çölleri haritasında daha önemli değişiklikler yaparken, İrlanda’dan yeni bir Operatör getirecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.