Ratchet & Clank: Rift Apart’ın PC sürümü duyuruldu

Ratchet & Clank: Rift Apart sonunda PC’ye geliyor. Sony tarafından onaylanan PC sürümü yakında piyasaya sürülecek.

Üçüncü şahıs nişancı platform oyununun PC sürümü, Nixxes Software tarafından PlayStation Blog‘da duyuruldu. Sony, oyunları PC’ye taşıma konusunda tecrübeli olan ekiple bir kez daha ortaklık kurdu.

Ratchet & Clank: Rift Apart, 26 Temmuz’da Steam ve Epic Games Store üzerinden oyuncularla buluşacak. Elbette oyun, PC’ye gelişmiş özelliklerle geliyor.

Ratchet & Clank, Rift Apart

PC sürümüne gelecek yeni özelliklerin başında çeşitli kalite seviyelerinde ışın izlemeli (ray tracing) yansımalar ve oyunun görsel kalitesini daha da artıran ışın izlemeli gölgeler yer alıyor.

Limitsiz kare hızları, NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2, Intel XeSS ve daha fazlası desteklenecek. Elbette fare ve klavyenin yanı sıra DualSense ve diğer kontrol cihazları kullanılabilecek.

Ek olarak 21:9, 32:9 ve 48:9 en boy oranlarıyla ultra geniş monitör de desteği olacak. Ratchet & Clank: Rift Apart’ın PC özelliklerini tanıtan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ratchet & Clank: Rift Apart satışa çıktı: Fiyatı belli oldu

Ratchet & Clank: Rift Apart, PC için duyurulmasıyla birlikte ön siparişe açıldı. Sadece tek bir sürümü olan oyun, 599 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Ön sipariş verenler, hikaye ilerlemesiyle de elde edilebilen aşağıdaki bonusları alacak:

  • Pikselleyici Silahı – Bu retro nişancı oyununda düşmanlarını patlatarak 16 bit dönemine geri gönder.
  • Karbonoks Zırh Seti – Sevilen zırhın geri dönmesiyle her türlü aksiyona hazır olacaksın.

PlayStation’ın PC platformuna getirdiği oyunlar listesine bir tanesi daha ekleniyor. Sony yeni platformlara açılma konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor.

En son The Last of Us Part 1 PC’ye taşındı ancak oyundaki hatalar ve performans sorunları lansmana gölge düşürdü. Umarız bu sefer iyi iş çıkarırlar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.