Remedy, çok oyunculu Control oyunu Condor hakkında yeni detaylar paylaştı

Control evreninde geçen spin-off oyunu Condor, 2021 yılında duyurulmuştu. Remedy, uzun zamandır sadece adını duyduğumuz yeni oyun hakkında bazı detaylar paylaştı.

Remedy’nin kendi Northlight motoru üzerine inşa ettiği oyunun bu yıl PC, PS5 ve Xbox Series X/S için tam üretime girmesi planlanıyor. Kooperatif çok oyunculu oyun, stüdyonun canlı hizmete ilk adımı olacak.

Condor, Control ve Alan Wake’in de dahil olduğu Remedy Connected Universe’ü genişletecek. Projenin başlangıç bütçesinin 25 milyon euro seviyesinde olduğu bildirilmişti.

Control, Condor, Remedy

Condor’un hikayesi, Control ile aynı temele kurulu

Remedy, son mali raporunda yatırımcılara Condor’un hikayesini ve Control evreniyle doğrudan bağını ortaya koyan bazı detaylar verdi:

“Hiss İstilası’ndan sonra Oldest House tecrit altındadır: Değişken ve tehlikeli doğaüstü güçlerle dolu kaynayan bir kazan.

Federal Kontrol Bürosu’nun, kontrolü tekrar ele geçirmek için tavır alması ve geri adım atması gereken son kalıntısı da içeride sıkışıp kalmıştır. Umutsuz zamanlar umutsuz önlemler gerektirir. Ve herkese ihtiyaç var.

Control serisi bir hikayeden veya bir karakterden daha büyüktür. Kod adı Condor ile oyuncuları Oldest House’un derinliklerine doğru kooperatif bir yolculuğa davet ediyoruz.

İçeride karşı konulamaz düşmanlarla ve engellerle karşılaşacaklar, ancak teçhizatlarına ve birbirlerine güvenerek hayatta kalma şansları olacak.”

Condor, Remedy Entertainment

Condor ücretsiz bir oyun olmayacak

Remedy, Condor’un oynaması ücretsiz bir oyun yerine hizmet tabanlı ücretli bir oyun olacağını da doğruladı. Yine de daha düşük bir başlangıç ​​fiyatıyla gelecek.

Öte yandan her canlı hizmet oyunu gibi güncellemeler, oyun genişlemeleri ve ücretli ekstra içerikler yoluyla oyuncuları ekstra ödeme yapmaya teşvik edecek.

Stüdyo, Condor dışında Control 2, Max Payne 1&2 remake ve Kestrel kod adlı bir oyun üzerinde daha çalışıyor. Alan Wake 2’nin başarılı satışları projelerin finanse edilmesine yardımcı oluyor.

Bu arada, IP sahibi Rockstar tarafından finanse edilen Max Payne 1&2 remake, Alan Wake 2 ile aynı geliştirme bütçesine sahip olan önemli bir oyun olarak lanse ediliyor.

Remedy, Condor gibi spin-off projeler dışında Alan Wake ve Control için devam oyunları da planladığını söyledi. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.