Max Payne 1 ve 2 remake, Alan Wake 2 ile benzer bütçeye sahip: Rockstar finanse ediyor

Alan Wake 2 ile başarı çıtasını daha da yükselten Remedy’nin bundan sonraki odaklarından biri Max Payne 1 ve 2 remake olacak. Stüdyo, mevcut projeleri hakkında güncelleme yaptı.

Remedy Entertainment CEO’su Tero Virtala yakın zamanda yayınlanan bir mali raporda, son birkaç aydır hazırlık aşamasında olan Max Payne 1 ve 2 remake’in Temmuz ayından önce tam geliştirme sürecine gireceğini belirtti.

Virtala’ya göre yenilenen oyunlar, Alan Wake 2’ye benzer bir bütçeyle geliştiriliyor (50-70 milyon euro arasında olduğu düşünülüyor) ve tamamen IP sahibi Rockstar Games tarafından finanse ediliyor.

Control 2, Remedy, konsept

Şu anda konsept aşamasında olan Control 2 ve Max Payne gibi hazırlık aşamasında olan co-op spin-off oyunu Codename Condor da üretimin bir sonraki aşamasına geçmeye hazırlanıyor.

Daha önce Codename Vanguard olarak bilinen ve konsept aşamasını geçemeyen oynaması ücretsiz kooperatif çok oyunculu oyun, yola Codename Kestrel olarak devam ediyor.

Kestrel, 2023’ün ilk yarısında umut verici bir ilerleme gösterdi ancak Remedy ve Tencent, potansiyeli olmadığına karar verdi. Sonuç olarak Kasım 2023’te konsept aşamasına geri gönderildi.

İnceleme döneminin ardından iki şirket, Şubat 2024’te ile Kestrel için bir sözleşme değişikliği imzaladı ve bunun sonucunda Kestrel projesi yeniden başladı.

Max Payne

Max Payne 1 ve 2 remake büyük ve önemli bir oyun olacak

Remedy, Condor, Control 2 ve Max Payne 1 ve 2 remake’in 2024’ün ilk yarısında sonraki geliştirme aşamalarına ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Geliştirici, merakla beklenen Max Payne remake’leri hakkında tam olarak aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Max Payne1&2 remake tamamen IP sahibi ve yayıncı ortağı Rockstar Games tarafından finanse edilmektedir. Üretime hazırlık aşaması da devam etti ve ekip yıl boyunca önemli ilerleme kaydetti. Alan Wake 2 ile benzer bir geliştirme bütçesine sahip, büyük potansiyele sahip yeni ve önemli bir oyun olacak.”

Yaklaşık 400 çalışana sahip olan stüdyonun projeleri biraz ağır ilerliyor. Bu ölçekte bir geliştiricinin en az dört oyun üzerinde çalışıyor olması ilginç. Üstelik Alan Wake 2 genişlemeleri de yapıyorlar. Umuyoruz ki çalışanlarının cılkını çıkarmıyorlardır…

Remedy geçtiğimiz ay Control serisinin haklarını 505 Games’ten satın aldığını duyurmuştu. Artık hem ilk oyun hem de devam oyunu üzerinde tam söz sahibi olacaklar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.