Remedy: Control 2 ve Max Payne remake’leri iyi ilerledi

Control 2 ve Max Payne 1 ve 2 remake’leri, Remedy Entertainment’ın en çok beklenen oyunları arasında. Görünüşe göre geliştirme süreci iyi gidiyor.

Remedy CEO’su Tero Virtala son mali raporda, oyunların üretiminin yılın ilk çeyreğinde “iyi ilerlediğini” açıkladı. Virtala ayrıca Alan Wake 2 ve birkaç çok oyunculu oyun hakkında da konuştu.

Virtala, yatırımcılara yönelik yeni açıklamada, Control 2 ve Max Payne 1 ve 2 remake’lerinin fikir aşamasını geçip üretime hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Max Payne

Geliştirme ekibi büyük oranda Control 2 dünyasının inşası ve oynanış mekanikleri üzerinde çalışırken, Max Payne ekibinin yıl sonuna doğru kademeli olarak büyümesi bekleniyor.

Yenilenen Max Payne oyunlarının günümüzün konsolları ve PC’leri için yüksek kalitede olması hedefleniyor. Umuyoruz ki serinin şanına yakışır bir dönüş yaparlar.

Remedy ayrıca Control dünyasında geçen Condor kod adlı kooperatif çok oyunculu oyun üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Condor, Remedy’nin Control markasını genişletme planlarının bir parçası.

Condor, Remedy Entertainment
Remedy Entertainment – Condor

Öte yandan Tencent iş birliğiyle geliştirilen ve yeni kilit işe alımlarla daha fazla ivme kazanan oynaması ücretsiz kooperatif Codename Vanguard‘a devam edilecek.

Son olarak Alan Wake 2 için hâlâ 2023 yılı hedefleniyor. Merakla beklenen devam oyununun baştan sona oynanabilir durumda olduğu bildirilmişti.

Bir araya toplandığında Remedy Entertainment, hepsi geliştirme aşamasında olan altı projeyle meşgul görünüyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Bu arada Remedy geçtiğimiz haftalarda 20 yılı aşkın bir süredir kullandığı ikonik logosunu değiştirmişti. Yeni logoyu buradan görebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.