Remedy ve Tencent, Vanguard kod adlı oynaması ücretsiz, çok oyunculu bir oyun geliştirecek

Control ve Alan Wake’in arkasındaki stüdyo olan Remedy Entertainment, Vanguard kod adlı bir kooperatif çok oyunculu oyun için Tencent ile küresel geliştirme, lisans ve dağıtım anlaşması imzaladı.

Remedy tarafından duyurulan Vanguard, stüdyonun hikaye odaklı oyunlardaki uzmanlığını ve aksiyon dolu bir oynanışı sürükleyici bir çok oyunculu deneyimde birleştiren, oynaması ücretsiz kooperatif bir PvE nişancı oyunu olacak. Projenin popüler birinci şahıs nişancı oyunu Call of Duty: Vanguard ile bir ilgisi olmadığını belirtelim.

Remedy ve Tencent’ın oyunu PC ve konsollara gelecek

Remedy Entertainment, Control, Alan Wake

Remedy ve Tencent’ın oyunu, PC ve konsollar için Unreal Engine ile geliştirilecek. Remedy, oyunu küresel olarak geliştirip yayınlarken, Tencent, Vanguard’ı Asya pazarları için yerelleştirecek ve bunun için gerekli maliyetleri karşılayacak.

Vanguard şu anda konsept tasarlama aşamasında ve geliştirme bütçesi, oyunun ilk yılına kadar Remedy’nin tipik bir AAA oyun bütçesi aralığında olacak. Remedy ve Tencent, Vanguard’ın gelişimini birlikte finanse edecek ve şirketler kendi bölgelerindeki yayıncılık ve sürdürme maliyetlerinden sorumlu olacak. Geliştirme maliyetleri telafi edildikten sonra, her iki şirket de gelirin bir kısmını diğeriyle paylaşacak.

Vanguard, mobil cihazlara da gelebilir

Remedy, Vanguard’ın PC ve konsol versiyonunun yanı sıra Tencent’e oyunun mobil versiyonunu geliştirme ve yayınlama konusunda küresel haklar verdi. Tencent, mobil oyun projesinin maliyetlerini karşılayacak. Şirketler, mobil sürüm için ayrı bir paylaşım planı üzerinde anlaştılar.

Remedy Entertainment CEO’su Tero Virtala’ya göre Vanguard, Remedy’nin, oynaması ücretsiz oyun uzmanlarından oluşan üst düzey bir ekip tarafından yürütülen canlı hizmet modeline ilk girişi olacak. Remedy, anlatı tarafındaki güçlü yanlarına ek olarak çok oyunculu alana da yayılacak.

Remedy, Vanguard’ın yanı sıra Alan Wake 2, CrossfireX, Control evreninde geçen birden fazla oyun ve erken aşamadaki yeni bir proje dahil olmak üzere birçok oyun üzerinde çalışıyor. Vanguard hakkında daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.