Resident Evil 7 Biohazard, serinin 10 milyon satışa ulaşan ilk oyunu oldu

Resident Evil 7 Biohazard, Capcom’un popüler korku serisinin 10 milyon satışa ulaşan ilk oyunu oldu. Resident Evil Village’ın gelişiyle satışları hareketlenen oyun, önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Capcom tarafından yapılan basın açıklamasında, Resident Evil 7’nin şirket için yeni kilometre taşları belirlediği ve serinin dünya çapında 10 milyondan fazla satan ilk oyunu olduğu belirtildi. Bu rakamın oyuncular tarafından satın alınan kopyaları değil, perakendecilere gönderilen kopyalar olduğunu belirtmekte fayda var.

Şirkete göre oyunun etkileyici rakamları, büyük ölçüde Mayıs ayında piyasaya sürülen son oyunu Resident Evil Village‘ın oyuncuları teşvik etmesi sayesinde gerçekleşti. Ana serinin sekizinci oyunu olan Village, serinin önceki oyunlarını keşfetmek ya da yeniden deneyimlemek isteyen oyuncular kazandırdı.

Capcom, Resident Evil serisiyle rekorlar kırıyor

Resident Evil Village, Lady Dimitrescu

Resident Evil 7 başarısının ötesinde serinin toplam satışları da Capcom için rekorlar kırıyor. Resident Evil serisi, 2020 yılında dünya çapında 100 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Capcom, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, Resident Evil: Village’ın ardından üç aylık net satışlarının ve kârlarının rekor seviyelere ulaştığını duyurmuştu.

Capcom, geleceğe yönelik olarak stüdyonun odak noktasının PC yazılımına kayacağını açıkladı. Capcom’un COO’su Haruhiro Tsujimoto, PC yazılımının başarısının küresel satışları artırdığını ve PC’lerin akıllı telefonlardan sonraki büyük pazar olacağını düşünüyor. Tsujimoto, bu kararda Resident Evil 7 gibi eski oyunların satışlarındaki artışın önemli rol oynadığını söylüyor.

Resident Evil 7 Biohazard, başarılı bir şekilde işlenen korku ve hayatta kalma temasının yanı sıra kalitesi ve serinin köklerine dönüşüyle hayranlar tarafından büyük beğeni toplamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.