Sony, PlayStation oyunlarını yüz milyonlarca insanla buluşturmak istiyor

Sony, birinci parti oyunlarıyla milyonlarca oyuncuya unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Ancak konsol devi daha fazlasını hedefliyor. PlayStation patronu Jim Ryan, PlayStation oyunlarının bir gün yüz milyonlarca insana ulaşmasını umduğunu söyleyerek büyük umutlar besliyor.

GamesIndustry.biz‘e konuşan Ryan, günümüzde bir oyunun 10 veya 20 milyon kişiye ulaşmasının büyük bir başarı olduğunu ancak gözünü bundan daha fazlasına diktiğini söyledi. Ryan, oyun sektöründe daha ileri gitme hayali hakkında şöyle konuştu:

“PlayStation’da yaptığımız oyunların on milyonlarca insan tarafından beğenildiği bir dünya görmek istiyorum. Belki de yüz milyonlarca insan. Şu anda mevcut konsol modelinde başarı, gerçekten harika bir PlayStation hiti olabilir ve 10 veya 20 milyon insanın bu oyunu oynayabildiğinden bahsediyorsunuz.”

Amaç, PlayStation oyunlarını filmler ve müzikler gibi sınırsız bir kitleye ulaştırmak

God of War Ragnarok

Ryan ayrıca müzik ve film sektörünün neredeyse sınırsız bir kitleye sahip olduğuna dikkat çekti ve PlayStation oyunlarının da aynı şekilde büyüdüğünü görmek istediğini belirtti. SIE başkanı, sözlerine şöyle devam etti:

“Stüdyolarımızın yaptığı bazı sanat eserlerinin dünya üzerinde yapılmış en iyi gösterilerden biri olduğunu düşünüyorum. Topluluğa harika sanat ve eğlencenin kapılarını açıyor… 20 ya da 30 milyonluk kitleye kapı açmak beni hayal kırıklığına uğratıyor. Yüz milyonlarca insanın bu oyunların tadını çıkarabileceği bir dünya görmeyi çok isterim.”

Ryan, Sony’nin bunu nasıl başarmayı planladığını söylemedi. Ancak daha fazla PlayStation oyununu PC’ye taşımak amaçlarına ulaşmada yardımcı olabilir. Konsol devi, geçtiğimiz aylarda PC’ye taşıdığı oyunlarla bilinen Nixxes Software‘i satın almış ve daha fazla birinci parti oyunu PC oyuncularıyla buluşturmayı amaçladığını ortaya koymuştu.

Sony ayrıca konsolu olmayan kişilerin oyunları bilgisayarlarında akış yoluyla oynamalarına olanak tanıyan ve büyük potansiyeli olan PlayStation Now hizmetini de sürdürüyor. Microsoft da dünya çapında 3 milyar oyuncu olduğuna inanıyor ve Xbox Game Pass aracılığıyla hepsine ulaşmak istiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.