Resident Evil Village satışları 4.5 milyona ulaştı

Resident Evil Village geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Capcom’un popüler korku serisinin yeni oyunu, iki ay içinde dünya çapında 4.5 milyon kopya satarak başarısını kanıtladı ve şimdiden 2021 yılının en çok satan oyunlarından biri oldu.

Resident Evil Village satışları, 26 Mayıs tarihinde 4 milyon kopyaya ulaşmıştı. Oyun, kısa süre içinde geçtiğimi yıl piyasaya sürülen Resident Evil 3’ün satış hedeflerini aştı. Geçtiğimiz yıl oyuncularla buluşan Resident Evil 3, 31 Mart itibarıyla 4 milyon kopya satarak beklentilerin altında kaldı. Capcom tarafından sağlanan rakamlara göre Resident Evil 7 biohazard, 9 milyon adet ve Resident Evil 2 Remake, 8,2 milyon adet sattı. Ayrıca Resident Evil 5 ve Resident Evil 6, her biri dünya çapında 7.8 milyon kopya ile onları izliyor.

Resident Evil Village, yeni DLC ile satışları artırabilir

Resident Evil Village

Serinin sekizinci oyunu henüz yolun çok başında ve dünya çapında bir fenomen olan Lady Dimitrescu ile satışların önümüzdeki aylarda artmaya devam edeceğine şüphe yok. Capcom oyuna daha fazla içerik getirerek Village’ın kısa sürede yakaladığı popülariteden yararlanmaya çalışacak. Şirket, oyuncuların yoğun talebi üzerine hikaye DLC’si geliştirilmeye başladığını duyurmuştu.

Serinin bir önceki oyunu olan Resident Evil 7 biohazard, Banned Video Vol. 1 ve 2, Chris Redfield’ın oynadığı Not A Hero ve End of Zoe gibi genişlemeler almıştı. Village için gelecek hikaye odaklı DLC hakkında daha fazla ayrıntı bulunmamakla birlikte, oyunun popüler karakteri Lady Dimitrescu etrafında dönebilir. Capcom, oyunu yeni içeriklerle güncelleyerek uzun vadeli bir yatırıma dönüştürmeyi deneyebilir.

Resident Evil Village, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X/S ve PC platformlarında oynanabiliyor. Capcom, DLC’ye ek olarak rekabetçi çok oyunculu bir oyun olan Resident Evil Re:Verse‘in Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini doğrulamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.