Capcom, Resident Evil Village için hikaye DLC’si geliştiriyor

Capcom, dün gerçekleşen E3 2021 sunumu sırasında Resident Evil Village oyuncularına müjdeyi verdi. Oyunun hikayesi yeni bir DLC ile devam edecek. Yayıncı, DLC’nin oyunculardan gelen yoğun talep üzerine geliştirilmeye başladığını belirtti. Ne yazık ki genişleme için tarih verilmedi ancak ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi gelecek.

Resident Evil Village yapımcısı Tsuyoshi Kanda, oyuncuların gelecek ay sabırsızlıkla bekleyecekleri şeyler olacağını söyledi. Kanda, Resident Evil serisinden kahramanlar ve biyolojik silahlar içeren üçüncü şahıs çok oyunculu deathmatch modu Resident Evil RE: Verse‘in kısa bir gecikmenin ardından Temmuz ayında yayına gireceğini duyurdu. Oyun, Resident Evil Village’a sahip olan herkes için ücretsiz olacak.

Serinin bir önceki oyunu olan Resident Evil 7 biohazard, Banned Video Vol. 1 ve 2, Chris Redfield’ın oynadığı Not A Hero ve End of Zoe gibi genişlemeler almıştı. Capcom daha önce Resident Evil Village’a çoğunlukla kozmetik güncellemeler içeren bir Trauma Pack yayınlamıştı. Paket, yeni bir silah ve Village of Shadows zorluk modunu da içeriyordu.

Capcom E3 2021 sunumu öncesinde Resident Evil Village’ın yanı sıra Monster Hunter Rise, Monster Hunter Stories 2 ve The Great Ace Attorney Chronicles ile ilgili güncellemelere odaklanacağını söylemişti. Yayıncı, sözüne sadık kalarak Monster Hunter Stories 2 için yeni bir hikaye fragmanı ve oynanış videosu paylaştı. Ayrıca 25 Haziran‘da ücretsiz deneme demosunun geleceğini doğruladı. Oyuncular ayrıca 9 Temmuz’da tam oyun piyasaya sürüldüğünde ilerlemelerini tam oyuna taşıyabilecekler.

Resident Evil Village DLC’si hakkında daha fazla ayrıntı bulunmamakla birlikte, oyunun popüler karakteri Lady Dimitrescu‘yu içeren daha fazla genişleme gelebilir. Popüler korku serisinin son oyunu hakkında gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.