Resident Evil: Welcome to Raccoon City filminin ilk fragmanı yayınlandı

Resident Evil: Welcome to Raccoon City filminin ilk fragmanı yayınlandı. Heyecanla beklenen korku temalı yapım, hem Raccoon City hem de Spencer malikanesini öne çıkaran ilk iki Resident Evil oyunundaki olaylarını konu alacak.

Resident Evil uyarlamasının fragmanı, Claire ve Leon‘un yanı sıra zombilere ve canavarlara ayrıntılı bir bakış sunuyor. Fragmanın farklı versiyonları var ancak Sony Pictures, Claire Redfield’ın (Kaya Scodelario) otostop çekmesiyle başlayan ve filmdeki sahnelere daha detaylı olarak yer veren bir fragman paylaştı.

Fragmanda bir kamyon şoförü, Resident Evil 2 Remake’de olduğu gibi yanlışlıkla yoldan geçen bir kişiye çarpıyor ve bu kişi zombiye dönüşüyor. Oyunların aksine, Claire sonunda Raccoon City’de kardeşi Chris Redfield (Robbie Amell) ile bir araya geliyor ve kardeşini Umbrella Corporation hakkında uyarmaya çalışıyor.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City fragmanı

Resident Evil: Welcome to Raccoon City, ilk iki oyunun hikayesiyle yakından ilişkili gibi görünüyor. Hatta ilk Resident Evil’deki ikonik ilk zombiyle karşılaşma sahnesi de filmde yer alıyor. En azından Capcom’un popüler korku serisine Milla Jovovich’in başrolünde olduğu Resident Evil filmlerinden çok daha yakın. Ayrıca, fragmanda William Birkin (Neal McDonough) tarafından yürütülen biyolojik deneylere de kısa bir bakış sunuluyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi fragmanın yine Sony tarafından paylaşılan başka bir versiyonu daha var. Diğer video, daha tempolu ve Hollywood aksiyonu tadında ancak film hakkında daha az ayrıntı sunuyor. Yine de yukarıdaki fragmanla örtüşen sahnelere yer verilmiş. Merak edenler için Türkçe altyazılı fragmanı paylaşalım.

Yönetmen Johannes Roberts, oyuncu kadrosunun karakterlerin ruhunu ve enerjisini hissettirmek için seçildiğini belirtmişti. Roberts, geçmişteki Resident Evil aksiyon filmleriyle bağ kurmak yerine, The Exorcist ve The Shining gibi korku filmlerinden etkilendiğini belirtti. Özellikle de Capcom’un Resident Evil 2 Remake oyunundan etkilendiğini söyledi.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City, 24 Kasım 2021‘de vizyon girecek. Fragmanı nasıl buldunuz? Sizce ikonik oyun serisinin atmosferini hissettirebiliyor mu? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.