Respawn Entertainment, tek oyunculu yeni bir macera üzerinde çalışıyor

Apex Legends ve Star Wars Jedi: Fallen Order gibi oyunların arkasındaki Respawn Entertainment, yeni bir tek oyunculu macera üzerinde çalıştığını açıkladı. Duyuru, proje için iş ilanları paylaşan Kreatif Direktör Mohammad Alavi tarafından yapıldı.

Alavi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Respawn Entertainment’ta yepyeni bir tek oyunculu macera geliştiriyoruz. Biz küçük ama geçmişinde büyük hayaller kurup sıçramalar yapan hırslı bir ekibiz. Gelin ve bizimle çalışın” diyerek iş ilanlarını paylaştı. Stüdyo, yeni projesi için baş teknik oyun tasarımcısı, kıdemli teknik oyun tasarımcısı, kıdemli dövüş tasarımcısı ve kıdemli seviye tasarımcısı arıyor.

Respawn Entertainment resmi sitesinde verilen tüm ilanlarda, “Bu yeni tek oyunculu oyun, içinde yaşadığı benzersiz evrenin mümkün kıldığı yenilik yapma özgürlüğüne sahip bir tasarımcının rüyalarındaki oyun alanıdır. Eleştirmenlerce beğenilen, çok platformlu oyunlarımız, yaratıcılığın ve yeni fikirlerin parlamasına izin veren bir tasarım sürecinde her zaman ‘eğlence önce gelir’ duyarlılığı oluşturmuştur.” ifadesi yer alıyor.

Kıdemli Dövüş Tasarımcısı için iş tanımı, aranan aday; anlık stratejik kararlar vermeyi, yaratıcı doğaçlamayı ve yürütmesi zevkli oyuncu davranışlarını ödüllendiren özenli dövüş karşılaşmaları yaratmak için yeni düşmanlar ve savaş mekaniklerini hayata geçirecek. Ayrıca yapay zeka yaratma, silahlar, yetenekler, oyuncu hareket modeli, muharebe karşılaşmaları ve ilerlemeye odaklanacak.

Oyuncu ilerlemesi ve düşman ölçeklendirmesi, gizemli oyunun temel yönleri olacak gibi görünüyor. Ek olarak, Kıdemli Seviye Tasarımcının iş tanımı, Respawn’ın canlı bir dünya oluşturmaya önem verdiğini gösteriyor. İlanda, “İlgi çekici bölgeleri hayata geçirmek için dünyanızı ve seviye tasarım becerilerinizi kullanın.” yazıyor.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun hala erken aşamalarında ve detayları öğrenmek için uzun bir süre bekleyeceğiz gibi görünüyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.