Respawn’ın Star Wars Mandalorian oyunu geliştirdiği bildiriliyor

Güvenilir bir kaynak, Star Wars Jedi serisinin arkasındaki Respawn Entertainment’ın Mandalorian oyunu geliştirdiğini bildiriyor.

Insider Gaming‘in raporuna göre, Respawn henüz erken geliştirme aşamasında olan birinci şahıs bir Star Wars Mandalorian oyunu üzerinde çalışıyor.

Projeye dair çok fazla bilgi açığa çıkmasa da, oyuncuların kelle avcısı bir Mandalorlu olarak oynayacakları ve ödül için hedefleri ele geçirmek zorunda kalacakları belirtiliyor.

The Mandalorian, Disney Plus

Disney+ dizisi The Mandalorian’dan bağımsız bir oyun olacak

Oyunun “hareketlilik” ve “tarz” odaklı olacağı bildiriliyor. Mandalorlu’ları içermesine rağmen, Disney+ dizisi The Mandalorian ile bağlantısı yok.

Bunun yerine, Galaktik İmparatorluğun hükümdarlığı sırasında gerçekleşen Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith ve Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi arasında geçeceği bildiriliyor.

Mandalorlu’nun jetpack’i sayesinde elde edeceği yüksek hareket kabiliyeti, hikaye anlatımı ve oynanış açısından önemli rol oynayacak. Jetpack, yatay atılma, dikey zıplama, hızlandırılmış kayma ve daha fazlasını gerçekleştirmeye olanak tanıyacak.

Star Wars 1313

Kaynaklar, oyunu “çok hızlı” olarak tanımladı ve bu tarzda oynayan oyuncular ödüllendirilecek. Örneğin, oyuncunun sağlığı birbirini takip eden öldürmelere bağlı olarak yenilenecek.

Mandalor ödül avcısı olarak bir bilek roketi, kıskaç kancası, düşmanları ve hedefleri işaretlemek için bir vizör ve daha fazlasını içeren çok çeşitli silahlar ve aletler kullanabileceğiz.

Ayrıca oyunun açık bir dünyada geçmediği ve Star Wars evrenindeki birçok farklı gezegende geçen çizgisel seviyelerin olacağı tahmin ediliyor.

Star Wars, Mandalorian, Respawn

VentureBeat’ten Jeff Grubb, oyunun Respawn’dan Mohammad Alavi tarafından yönetileceğini öne sürmüştü. Ancak Insider Gaming’in kaynakları Alavi’nin Mandalorian projesinde yer almadığını, bunun yerine iptal edilen bir Apex Legends oyunu üzerinde çalıştığını bildiriyor.

Mandalorian oyununun ne zaman çıkacağı belli olmasa da en az 1-2 yıl uzakta olduğu söyleniyor. Çok oyunculu modun veya bileşenlerin olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Respawn’ın gizemli Mandalorian oyunu hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.