Metro Exodus, 10 milyondan fazla sattı: Ana serinin yeni oyunu ‘hazır olduğunda’ gelecek

Metro Awakening VR, ana serinin yeni oyununu bekleyenler için hayal kırıklığı olmuştu. Ancak 4A Games ve Deep Silver, Metro Exodus’un devam oyununu duyurmaya hazır değil.

Metro’nun resmi Twitter/X hesabı, Metro Exodus’un 5. yıl dönümünü kutladı ve oyunun satış rakamlarını paylaştı. Ayrıca ana serinin bir sonraki oyuna dair kısa bir güncelleme yaptı.

Paylaşıma eşlik eden görselde, şimdiye kadarki duyurulan ve çıkan tüm oyunlar metro durakları olarak gösterildi. Ancak bir sonraki oyunun çıkış yılı blurlandığı için görünmüyor.

Yayıncı Deep Silver’a göre, Metro Awakening VR’dan sonra piyasaya sürülmesi planlanan ana serinin yeni oyunu, ‘hazır olduğunda’ oyuncularla buluşacak.

Metro Exodus

Metro Exodus satışları 10 milyonu aştı

Metro Exodus şimdiye kadar 10 milyondan fazla kopya sattı. Serinin oyunları, son yıllarda indirim dönemlerinin gözdesi olmaya başlamıştı.

Getiğimiz yıl ortaya atılan bir rapor, 4A Games’in en az 4 yıldır bir sonraki oyun üzerinde çalıştığını öne sürmüştü. Oyunun oynanabilir durumda olduğu ve 2024’te geleceği bildirilmişti.

Bahsi geçen oyun, spin-off olarak duyurulan Metro Awakening VR olabilir mi? Belki de Vertigo Games, VR oyunu üzerinde çalışırken; 4A Games, ana serinin yeni oyununu geliştiriyordur.

Metro Awakening, VR, oynanış

Metro 2033’ün ön bölümü olan VR oyunu, serinin yaratıcısı ve yazarı Dmitry Glukhovsky tarafından kaleme alınıyor. Ana karakterin Serdar adında Türk bir doktor olacağı biliniyor.

Vertigo Games’e göre sanal gerçeklik deneyimi, serinin bugüne kadarki en sürükleyici oyunu olacak. Bol miktarda gizlilik ve iyi bir savaş aksiyonu oyuncuları bekliyor olacak.

Serinin bir sonraki ana oyununa dair daha fazlası açığa çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.