Ride 4’ün PS5 sürümü şaşırtıcı derecede gerçekçi görünüyor

Milestone tarafından geliştirilen Ride 4, motosiklet yarışını oldukça gerçekçi bir şekilde sunan oyunların başında geliyor. Oyunun PS5 konsolunda çalıştığı görüntüler, inanılmaz yeni nesil fotogerçekçiliği nedeniyle viral oldu.

YouTuber Joy of Gaming, Ride 4’ün PS5’te 4K 60 FPS çalıştığı ve HDR desteğinin açık olduğu aşağıdaki videoyu yayınladı. Birinci şahıs kamera açısından sunulan görüntüler, şaşırtıcı derecede gerçekçi görünüyor. Görünüşe göre Milestone, geçtiğimiz yıl oyunun yarışları PS5 konsolunda tamamen yeni bir seviyeye taşıyacağını iddia ettiğinde şaka yapmıyordu.

Ride 4 PS5 görüntüleri:

Milestone, PS5 oyuncularının hızlı tempolu, adrenalin dolu yarışlarda 200 beygirlik bir motosiklet sürmenin heyecanını, 4K’ya kadar çözünürlükle 60 FPS’de daha akıcı bir şekilde sunacaklarını belirtmişti. Ayrıca motosiklerler ve ortamlar için yüksek ayrıntı düzeyi sağlayan gölgelendiriciler ve dokularla şimdiye kadarki en kaliteli sürüş deneyimini yaşatacaklarını öne sürmüştü.

Ride 4’ün PS5 sürümü, yükleme sürelerini azaltmak için yüksek hızlı SSD‘den yararlanıyor ve deneyimi daha gerçekçi hale getirmek için DualSense desteği sunuyor. Milestone’a göre, gaz ve fren kolları, kontrol cihazının dokunsal geri bildirimi ve uyarlanabilir tetikler sayesinde gerçek hayattakine yakın hisler iletiyor.

Ride 4, oyunculara 22 resmi üreticiden 250’den fazla motosikletle, gerçek hayattan uyarlanan 34 pistte yarışma imkanı sunuyor. Yarış oyunu, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de mevcut. PS5 sürümünden görüntüleri nasıl buldunuz? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.