RoboCop: Rogue City, konsollar ve PC için duyuruldu

Terminatör: Resistance geliştiricisi Teyon’un yeni oyunu RoboCop: Rogue City teaser eşliğinde duyuruldu. Hikaye odaklı birinci şahıs nişancı oyunu, 2023 yılında konsollara ve PC’ye gelecek. Yayıncı Nacon, oyunun hangi konsollara çıkacağını net olarak açıklamadı.

RoboCop: Rogue City, Nacon tarafından MGM ile ortak yayınlanacak ve 1987 yılında başlayan ilk RoboCop üçlemesine dayanan yeni bir hikayeyi konu alacak. Acımasızca öldürülen ve cyborg olarak hayata geri döndürülen polis memuru Alex Murphy, bir kez daha kötü adamlara karşı kendini siper edecek. Ne yazık ki, oyunun çıkış tarihi oldukça uzak olduğundan dolayı oyuna dair daha fazla ayrıntı açıklanmadı.

RoboCop: Rogue City teaser

RoboCop: Rogue City için net bir çıkış tarihi ve oyuna dair net bir görüntü sunulmadı. Teaser fragmanı sadece oyunun geçtiği şehre puslu bir bakış atıyor ve videonun sonunda kahramanımız bacağından ikonik tabancasını çıkarıyor. Oyun, muhtemelen konsolda PS5 ve Xbox Series X/S’e gelecek. Ancak PS4 ve Xbox One sürümleri için henüz bir netlik yok.

MGM küresel tüketici ürünleri ve deneyimlerinden sorumlu başkan yardımcısı Robert Marick duyurunun ardından, “MGM’nin en eski IP’lerinden birini yepyeni bir hikayeyle oyun platformlarına geri getirmek için Nacon ve Teyon ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. Film, sürükleyici aksiyon ve karmaşık hikaye anlatımıyla biliniyor ve RoboCop hayranlarının oyun boyunca bunu ilk elden deneyimlemeleri için heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

Nacon CEO’su Alain Falc ise basın açıklamasında, “30 yılı aşkın bir süre önce yaratılan popüler bir seriye yeni bir vizyon sunmak için MGM ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu oyun, mümkün olan en geniş kitleye farklı oyun deneyimleri sunma amacımızı sürdürmek için mükemmel bir seçim.” ifadelerine yer verdi.

Nacon Connect 2021 sırasında RoboCop: Rogue City’nin yanı sıra Test Drive Unlimited Solar Crown da duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi ve sinematik fragmanı ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.