The Lord of the Rings: Gollum önümüzdeki yıl geliyor; yeni fragman yayınlandı

Nacon Connect etkinliği sırasında The Lord of the Rings: Gollum için oynanış görüntülerini içeren yeni bir fragman yayınlandı. Görüntüler, Gri Gandalf dahil olmak üzere bazı yeni karakterlere ve yeni ortamlara ilk bakış niteliğinde sunuldu. Fragman ayrıca oyunun 2022 yılının sonbaharında geleceğini ortaya koydu.

İlk olarak 2019’da duyurulan The Lord of the Rings: Gollum, J. R. R. Tolkien tarafından yaratılan dünyada gizlilik temalı bir macera sunacak. Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen macera oyunu, kötülükten kaçmaya çalışan ve Mordor’un karanlık topraklarında yolunu arayan kaotik yaratığın hikayesini işleyecek. Gollum, Mordor ve çevresindeki topraklarda yaşayan orklardan, trollerden ve diğer canavarlardan daha zayıf. Bu yüzden gizlice ilerlemeniz ve çeşitli düşmanları sessizce alt etmeniz gerekecek.

The Lord of the Rings: Gollum

Oyunda her duruma nasıl yaklaşacağınızı seçmeniz gerekecek. Gollum, Tolkien’in romanları ve Peter Jackson’ın film uyarlamasında olduğu gibi yine içindeki şeytana karşı savaş veriyor. Böylece karakterin iyi ya da kötü tarafına eğilme seçeneğiniz olacak. Gollum olaylara daha kaotik bir yaklaşım sunarken, Smeagol işleri biraz daha sessiz halletmek istiyor. The Lord of the Rings: Gollum’da tıpkı ortamlar gibi, kahramanlar ve kötüler de kitaptaki betimlemelere sadık kalacak.

Yapımcı Harald Riegler’in Gollum’un bağımsız macerasına genel bir bakış sunduğu “A Unique Promise” adlı yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Oynanış görüntülerinin yer aldığı videoda Gandalf‘ın yanı sıra Mouth of Sauron ve Thranduil de karşımıza çıkıyor. Fragmanda Gollum’un macerasına, oyunun mekaniklerine daha derin bir bakış ve Orta Dünya’dan yeni alanlar görebilirsiniz.

The Lord of the Rings: Gollum’un oynanış görüntüleri

Yayıncıya göre The Lord of the Rings: Gollum, sinematik bir macera oyunu olarak gizlilik ve parkur mekaniklerini bir araya getiriyor. Gollum, Kara Kule’nin köle çukurlarından Kuyutorman elfleriyle kaldığı zamana kadar seriye sadık, oldukça detaylı ortamlardan geçerken sürünecek, gizlice girecek ve kandıracak. Oyun, 2022 yılının sonbahar aylarında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek.

Gollum’un başrolünde olduğu Yüzüklerin Efendisi oyunu ilgili haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın! Nacon Connect 2021 etkinliğinde Test Drive Unlimited Solar Crown ve RoboCop: Rogue City de sahne aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.