Dying Light 2, PS5 ve Xbox Series X/S’te kalite ve performans modları sunacak

Dying Light 2: Stay Human geliştiricisi Techland, PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına çeşitli modlarla geleceğini söyledi. Oyuncular, çarpıcı görsellere odaklanan Kalite Modu veya daha akıcı bir deneyim sunan Performans Modu arasında seçim yapabilecek.

Kalite Modu, oyuna geliştirilmiş aydınlatmaları ve ray tracing (ışın izleme) teknolojisini öne çıkaracak. Yüksek kare hızlarıyla daha akıcı bir oyun isteyenler ise Performans Modu’nu tercih edebilecek. MP1st’e konuşan Dying Light 2 Lider Seviye Tasarımcısı Piotr Pawlaczyk, ışın izlemenin oyun içi sahnelerin kalitesini önemli ölçüde iyileştirmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Dying Light 2, Stay Human

Pawlaczyk, “Yeni nesiller için çeşitli seçenekler geliştiriyoruz. Görsel deneyimleri tercih eden oyuncular için, ışın izleme kullanımı sayesinde ortam aydınlatmasına vurgu yaparak sahnenin kalitesini önemli ölçüde artıran Kalite modunu hazırladık. Kalite modunda oyuncular örneğin daha yüksek doğruluk, hacimsel efektler ve diğer birçok kare son işleme öğesi gözlemleyecek. Işın izleme, örneğin fiziksel olarak doğru gölgeler üretmenin temelidir.” diye konuştu.

Dying Light 2, yeni nesil sürümlerle uyumlu olarak, akıcı bir deneyim tercih edenler için bir Performans Modu’na da sahip olacak. Pawlaczyk, “Yüksek bir kare hızına (saniyede 60 kare + isteğe bağlı olarak değişken yenileme hızıyla) odaklanan Performans modunu hazırladık ve bu, bir parkur veya savaş gibi hızlı oyun öğelerinin deneyimini daha da akıcı hale getirdi.” şeklinde konuştu.

Dying Light 2: Stay Human, 7 Aralık 2021‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Hayatta kalma ve korku temalı aksiyon oyununun oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.