GTA 6 mükemmeli hedefliyor: Rockstar acele etmeyecek

GTA 6 oyunseverlerin en çok beklenen oyunlarından biri. Ancak geliştirici Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive acele etmeye gerek görmüyor.

Take-Two son gelir toplantısında Take-Two, GTA 6’ya gösterilen ilginin farkında olduğunu ve oyunu aceleyle piyasaya sürmek yerine mükemmelliği zorlamayı tercih edeceklerini belirtti.

Şirketin CEO’su Strauss Zelnick, Grand Theft Auto serisinin devam eden başarısından bahsetti ve GTA 6 fragmanının yayınlanmasıyla oluşan heyecanın olumlu bir etki yarattığını söyledi.

Zelnick, fragmanın izlenme rekoru kırmasıyla ilgili bazı istatistikler ekleyerek, “Grand Theft Auto serisi, Rockstar’ın Grand Theft Auto VI duyurusu ve ilk fragmanının yayınlanmasıyla ilgili heyecandan anlamlı bir şekilde yararlanıyor.” dedi.

GTA 6, Lucia, Jason

GTA 6 heyecanı gittikçe büyüyor

Yönetici, görüşmenin Soru-Cevap bölümünde serinin popülaritesini detaylandırarak, GTA 6 ile ilgili her şeyin daha fazla heyecana yol açtığını belirtti.

Şirketin 2013’teki GTA 5 lansmanında gördükleriyle karşılaştırıldığında yeni oyuna yönelik heyecan nasıl olduğu sorulduğunda, “Beklentimizin çok daha yüksek olduğu yönünde. Çok çok daha yüksek” diye cevapladı.

GTA 6, Vice City, Miami

Zelnick, GTA 6’nın çıkış tarihine nasıl karar verildiğine ilişkin bir soruya yanıt olarak hedeflenen mükemmelliği yönelik şunları söyledi:

“Mükemmelliği arıyoruz. Yaratıcı bir şekilde optimize ettiğimizi hissettiğimizde, yayınlamanın zamanı gelmiş demektir. Bir şeyi pazara sunmak ile mükemmeli yaratmak arasında potansiyel olarak doğal bir gerilim vardır. Ancak bu şirket mükemmellik konusunda aşırıya kaçıyor.”

Son olarak Take-Two (IGN aracılığıyla), önemli bir maliyet azaltma politikası planlandığını duyurdu ancak bunun şimdilik personelin işten çıkarmalara neden olmayacağını söyledi.

GTA 6, 2025’te ilk olarak PS5 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. PC sürümü, önceki oyunlarda olduğu gibi yine daha sonra gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.