PS5, Xbox Series X/S’ten iki kat daha fazla sattı

Microsoft, konsol rekabetini geride götürmeye devam ediyor. Take-Two Interactive’in raporuna göre PS5, Xbox Series X/S’ten yaklaşık 2 kat daha fazla sattı.

GTA geliştiricisi Rockstar’ın ana şirketi Take-Two, geçtiğimiz hafta içinde paylaştığı mali raporunda, 31 Aralık 2023 itibarıyla 77 milyon adet yeni nesil konsol satıldığını bildirdi.

Sony, Aralık ayının başına kadar 50 milyondan fazla PS5 sattığını açıklamıştı. Ayrıca konsolun Aralık ayının geri kalanında en az 1.34 milyon adet daha sattığı biliniyor.

Take-Two’nun paylaştığı verilerin doğru olduğu varsayılırsa, Xbox Series X|S, piyasaya sürüldüğü günden 2023 sonuna kadar PS5’in yaklaşık yarısı kadar satabildi.

Xbox Series X, Xbox Series S

Microsoft, Xbox konsolu üretmeye devam edecek

Gazeteci Shannon Liao‘ya göre Microsoft’un oyun sorumlusu Phil Spencer, çalışanlara Xbox’ın şu anda konsol üretmeyi bırakma planının olmadığını garanti etti.

Spencer ayrıca Xbox’ın, birden fazla cihaz türünü içeren stratejilerinin bir parçası olmaya devam edeceğini söyledi. Son dönemde birinci parti oyunların PlayStation platformuna geleceği konuşuluyordu.

Söylentiler, Starfield, Indiana Jones and the Great Circle, Sea of Thieves, Hi-Fi Rush ve Gears of War gibi Xbox oyunlarının ve serilerinin PS5 tarafına geleceğini öne sürüyordu.

Ayrıca Xbox’ın PlayStation’ı da kapsayan çoklu platform yaklaşımı hakkındaki planlarını Şubat ayı sonuna doğru açıklayacağı da bildiriliyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Sony, Slim modelin ardından bu yıl PS5 Pro konsoluyla karşımıza çıkabilir. Yükseltilmiş modele dair ortaya çıkan ilk detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.