Saber Interactive, sitesindeki Embracer referanslarını kaldırdı

Saber Interactive, resmi internet sitesinden Embracer Group’a yapılan referansları kaldırdı. Stüdyonun satıldığına dair iddialar doğru olabilir.

Bloomberg tarafından geçen ayın sonlarında paylaşılan bir rapor, geliştiricinin 500 milyon dolara varan bir anlaşmayla bir grup özel yatırımcıya satıldığını ortaya koymuştu.

O zamanlar Saber Interactive’in resmi sitesinde stüdyonun logosu ve altında “bir Embracer Grup şirketi” (an Embracer Group company) yazısı yer alıyordu.

Saber, Embracer’ın iplerinden kurtularak bağımsız olabilir

Saber’ın ABD, Rusya ve Portekiz dahil dünya çapındaki stüdyolarında toplam 2.500 civarında çalışanı var. Anlaşma gerçekleşirse bağımsız bir şirket haline gelecek.

Stüdyonun Star Wars: KOTOR remake üzerinde çalıştığı bildiriliyordu. Anlaşmanın tamamlanmasıyla birlikte, durma noktasına gelen projenin geliştirilmeye devam edeceği öne sürülüyordu.

Star Wars klasiğinin remake sürümü, Eylül 2021’de duyurulduğunda Aspyr Media tarafından geliştirilmeye başlamıştı. Ancak projenin daha sonra Saber’a devredildiği iddia edilmişti.

Embracer Group

Embracer geçtiğimiz yıl mali sorunlar nedeniyle kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecine girdi. İsveçli oyun devi sürekli işten çıkarma, stüdyo kapatma ve oyun iptali haberleriyle gündeme geliyor.

Şirketin son 6 ayda yaklaşık 1.400 çalışanı işten çıkardığı ve henüz duyurulmamış 29 oyunu iptal ettiği bildiriliyor. Ayrıca Borderlands serisinin arkasındaki Gearbox Entertainment’ı satacağı iddiası da ara ara gündeme geliyor.

Saber Interactive, yatırımcılar sayesinde daha bağımsız hareket ederek mevcut projelerine daha iyi odaklanabilir. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.