Sea of Thieves, PS5’te DualSense özelliklerini destekleyecek

Daha önce Xbox ve PC’ye özel olan korsanlık temalı aksiyon macera oyunu Sea of Thieves, Nisan ayının sonunda PS5 oyuncularıyla buluşacak.

Sea of Thieves’in PS5 sürümü, Xbox’ta olmayan bir özelliği içerecek. Geliştirici Rare, oyunun DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik işlevlerini destekleyeceğini açıkladı.

GameSpot‘a konuşan yönetmen Mike Chapman, oyundaki “farklı nesnelere farklı kimlikler vereceklerini” belirtti. Ancak uygulamaya dair spesifik bir örnek vermedi.

DualSense oyundaki birçok hareketi hissedebildiğiniz bazı benzersiz özelliklere sahip. Sea of Thieves dümen, yelken, çapa ve savaş mekaniklerinde daha sürükleyici bir denizcilik deneyimi sağlayabilir.

Anlaşılan geliştiriciler DualSense desteğini oyuna entegre etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Rare’in Sea of Thieves’te PS5’in öne çıkan eşsiz özelliklerinden yararlanmaya çalıştığı açık.

Halo 3, Xbox

Sea of Thieves yönetmeni, Halo iddialarını yorumladı

Röportajın sonunda Microsoft’un Halo serisini PlayStation’a getirmeyi planlayıp planlamadığı da soruldu. Moore, bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmediğini açıkça belirtti.

Yine de yönetmen, Xbox’ın kesinlikle böyle bir planının olduğunu düşünüyor. Microsoft şimdilik dört oyunu rakip platforma taşıyacak olsa da ilerleyen yıllarda daha fazlası gelecektir.

Geçtiğimiz ay çıkan Pentiment’in (PS5, PS4 ve Switch) yanı sıra Sea of Thieves, Hi-Fi Rush ve Grounded, şirketin çoklu platform planının ilk adımları olacak. PlayStation ise şu sıralar daha çok PC tarafına ağırlık veriyor.

Son raporlara göre daha önce söylentilere konu olan Starfield henüz PS5 için geliştirilmeye başlamadı. Beklenen duyuru uzun süre gelmeyecek gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.