Starfield’ın PS5 sürümü şu anda geliştirilmiyor

Starfield, Xbox’ın PlayStation’a taşıyacağı oyunlar arasında değildi. Yeni bir rapora göre oyunun PS5 sürümü düşünülüyorsa bile henüz geliştirilmeye başlamadı.

Xbox, dört oyununu PS5 ve/veya Nintendo Switch’e getireceğini duyurmuştu. Söylentilerin aksine, aralarında Starfield yoktu. Yine de oyunseverlerin umudu sönmedi ancak böyle bir ihtimal varsa da yakın zamanda gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.

Starfield kısa vadede PS5’e gelmeyecek gibi görünüyor

Windows Central’dan Jez Corden’a göre, Starfield ile ilişkili hiç kimse şu anda PS5 sürümü üzerinde çalışmıyor. Corden, konuyla ilgili “harika kaynaklara” sahip olduğunu öne sürüyor.

Muhabir, Twitter/X hesabından yaptığı paylaşımda, “Bazı insanlar bana son Starfield söylentileri hakkında sorular sorduğundan kesin olarak şunu söyleyeceğim: Şu anda PlayStation için Starfield üzerinde kimsenin çalışmadığına dair harika kaynaklara sahibim. Kimse uzun vadeli geleceğin neler getireceğini bilemez, ancak bunu yakın zamanda beklemeyin.”

Starfield, yeni özellikler

Corden ayrıca bir kullanıcıya verdiği cevapta, aksiyon RPG oyununun PS5 sürümünün şu anda geliştirilmediğini açıkça belirtti:

“Starfield’ı 2024’te PS5’te görmeyeceksiniz veya PS5 için duyuru gelmeyecek. Ancak 3+ yıl sonra sektörün nasıl görüneceğini kim bilebilir? Açık bıraktığım tek kapı bu.”

Xbox, çoklu platforma geçen oyunlarını Sea of Thieves, Hi-Fi Rush, Pentiment ve Grounded olarak duyurmuştu. Duyuruyla birlikte Pentiment PS5, PS4 ve Switch’e gelmişti.

Şimdilik umutlar rafa kalksa da bu, Starfield’ın PlayStation’a hiç uğramayacağı anlamına gelmiyor. Bence bir gün PS5 oyuncularıyla buluşacak. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.