SEGA ve Microsoft, Azure’u kullanarak yeni nesil oyunlar geliştirmek için stratejik ortalık kurdu

SEGA Corporation ve Microsoft, Azure bulut bilişim hizmetlerini kullanarak oyunlar yapmak ve yeni nesil geliştirme ortamı oluşturmak için stratejik ortaklık kurdu. İki şirket, anlaşmayı prensipte kabul ettiklerini açıkladı.

Japon oyun devi, ayrıca küresel, çevrimiçi, topluluk ve IP kullanımına odaklı video oyunları geliştirmeye yönelik yeni “Super Game” girişimini basın açıklamasıyla duyurdu. Şirket, 5G ve bulut teknolojilerinin ilerlemede önemli bir rol oynadığına ve kitlelere ulaşmak için gelişen bir ekosistem yaratmanın zamanının geldiğine inanıyor.

SEGA ve Microsoft, Azure ile Super Game girişimini ilerletecek

bulut oyun, cloud gaming

SEGA Başkanı ve COO’su Yukio Sugino, Super Game girişimini geliştirmeye yardımcı olmak ve yeni nesil oyun geliştirme ortamı oluşturmak için Microsoft ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Sugino, açıklamasına şöyle devam etti:

“Microsoft ile kurulan stratejik bir ortaklığı göz önünde bulundurarak, dünyanın her yerinden hayranların oyunlarımızın keyfini çıkarabilmesi için oyun gelişimini daha da ilerletmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda, hem SEGA’nın güçlü oyun geliştirme yeteneklerini hem de Microsoft’un en son teknoloji ve geliştirme ortamından yararlanan bir ortaklık kurmayı amaçlıyoruz.”

Microsoft’un Kurumsal Başkan Yardımcısı Sarah Bond ise SEGA’nın oyun endüstrisinde ikonik bir rol oynadığını ve yıllar boyunca muazzam bir ortak olduğunu belirterek, “Microsoft bulut teknolojilerini kullanarak birlikte çalışırken, gelecek için benzersiz oyun deneyimleri yaratmanın yeni yollarını keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz. Oyunculara ve SEGA’ya daha fazla değer katmak amacıyla oyunların nasıl oluşturulduğunu, barındırıldığını ve işletildiğini birlikte yeniden tasarlayacağız.” dedi.

SEGA ve Microsoft, teknoloji odaklı iş birliklerinin ötesinde daha fazla ayrıntı açıklamadı. Son yıllarda bulut hizmetleri, oyun sektöründe önemli atılımlar sağladı. Azure’un oyunların gelişim ve sunumuna nasıl katkı sağlayacağını merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.