SEGA ve Microsoft ortaklığı, Xbox’a özel oyunlara yönelik olmayacak

SEGA, Kasım ayının başında Azure teknolojisini kullanarak yeni, stratejik oyunlar yapmak ve yeni nesil geliştirme ortamı oluşturmak için Microsoft ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Anlaşmanın Xbox’a özel oyunlar yapmaya yönelik olduğu düşünülmüştü. Ancak tam olarak öyle değil.

VGC‘nin raporuna göre, SEGA, yakın zamanda düzenlediği bir mali toplantıda yatırımcılara Microsoft ile kurulan ortaklığın Xbox’a özel oyunlara yönelik olmayacağını söyledi. Japon oyun devi, anlaşmanın küresel, çevrimiçi, topluluk ve IP kullanımı gibi odak noktalarıyla yeni oyunlar geliştirmeyi hedefledikleri “Super Game” girişimi için yapıldığını yineledi.

SEGA, Microsoft ortaklığıyla hedeflediği vizyonu yeniden paylaştı

SEGA, Microsoft, Azure

SEGA, Microsoft anlaşmasını yeniden gündeme getiren toplantıda, Super Game vizyonunu daha açık bir şekilde ortaya koydu. Şirket, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Microsoft ile zaten çok yakın bir iş ilişkimiz var. Büyük ölçekli oyunların geliştirilmesi için dış kaynak kullandık ve üçüncü bir taraf olarak çeşitli oyunlar üzerinde çalışıyoruz. Super Game konseptini duyurduğumuzda, Microsoft bu vizyona sempati duydu ve ilgisi, ortaklık duyurusuyla sonuçlandı. Microsoft’a özel oyunlar yayınlamaktan bahsetmiyoruz, daha çok teknik destekleriyle dünyaya ulaştırılacak olan Super Game’i geliştirmekten bahsediyoruz.”

Microsoft, Azure bulut teknolojisini kullanarak benzersiz oyun deneyimleri oluşturmak için SEGA ile birlikte çalışacak. Konsol devi, bulut teknolojisinde önemli ilerleme kaydetti ve kurulan ortaklık, oyun geliştirme sürecini yeniden tasarlamaya yönelik bir adım olarak görüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.