The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri derecelendirildi

The Witcher 3: Wild Hunt‘ın PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri PEGI tarafından derecelendirildi. Derecelendirme sayfasında oyunun yeni nesil sürümlerin çıkış tarihi 19 Ekim olarak göründü.

Üçüncü şahıs aksiyon RPG oyunu, “The Witcher 3: Wild Hunt – Game of The Year Edition” ismiyle göründü. Çıkış tarihi her ne kadar yarın olarak görünse de, böyle bir sürpriz olmayacak. GamesRadar‘a konuşan bir CD Projekt RED sözcüsü, tarihin ne anlama geldiğini şöyle açıkladı:

“PlayStation 5 ve Xbox Series X/S, The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni platformları ve bu nedenle oyunun özellikle bu platformlarda yaş sınıflandırması için gönderilmesi gerekiyordu. Bu standart bir prosedür ve PEGI’nin web sitesinde belirtilen tarih, derecelendirmenin düzenlenme tarihi.”

The Witcher 3 yeni nesil sürümleri için tarih henüz belli değil

The Witcher 3, Geralt

CD Projekt RED sözcüsü, The Witcher 3’ün yeni nesil sürümlerinin çıkış tarihinin henüz belli olmadığını yineledi. Yine de derecelendirmenin ortaya çıkması, oyunun yakında yükseltilmiş sürümleriyle PS5 ve Xbox Series X/S’e geleceğini gösteriyor. Stüdyo daha önce 2021’in ilk yarısını hedeflese de planın 2022 yılına sarkabileceğini söylemişti.

The Witcher 3’ün yükseltilmiş sürümleri Saber Interactive tarafından geliştiriliyor. Açık dünya aksiyon RPG oyunu, daha gelişmiş özellikler için konsolların donanım gücünden yararlanacaktır. Ayrıca önceden yayınlanmış olan tüm genişlemelerin yanı sıra Netflix’in popüler The Witcher dizisinden ilham alan yeni içeriklerle birlikte gelecek.

Öte yandan Cyberpunk 2077’nin de PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri de yolda. CD Projekt RED, aynı şekilde bu sürümlerin de 2022 yılına kayabileceğini belirtmişti. Oyunların PS4 ve Xbox One sürümlerine sahip olan oyuncular ücretsiz yükseltme yapabilecek. Çıkış tarihleri netleştiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.