PS5’e özel Silent Hill: The Short Message ücretsiz olarak yayınlandı

PlayStation State of Play canlı yayınının sürprizlerinden biri, PS5’e özel olarak yayınlanan Silent Hill: The Short Message oldu.

Konami, dün geceki etkinliğe Silent Hill gösterisiyle damga vurdu. Ancak The Short Message, çıkış fragmanıyla gösteriye dahil olmanın ötesinde beklenmedik bir şekilde PS5 oyuncularına sunuldu.

Fragmanda, kahramanın bir binanın tepesinden atlayarak hayatına son vermeye çalıştığı görülüyor, ancak kendisini birden korku dolu alternatif bir boyutta buluyor.

Silent Hill: The Short Message, psikolojik bir korku oyunu

The Short Message, günümüz Almanya’sında geçiyor. Konami’nin klasik korku serisinin bir spin-off’u olarak karşımıza çıkıyor.

Oyuncular, macerada Anita olarak The Villa adıyla bilinen bir yeri birinci şahıs bakış açısıyla keşfediyor. Derecelendirmelere göre oyun, intihar ve kendine zarar verme tasvirlerini içeriyor.

Konami, oyunu Japonya merkezli bağımsız bir stüdyo olan Hexadrive ile birlikte geliştirdi. Hexadrive, Super Bomberman R 2 ve Final Fantasy 15 dahil çok sayıda oyun üzerinde çalıştı.

Silent Hill, The Short Message, Anita

PS5’e özel yeni Silent Hill oyununun hikayesi, PlayStation Store sayfasında şöyle tanımlanıyor:

“Anita, arkadaşı Maya’dan gelen mesajların ardından kendisini intihar söylentileriyle ünlü, harap olmuş bir apartmanda bulur.
İçeride tuhaf ve sıra dışı mekânlar ile çarpık canavarlarla karşılaşan Anita’nın gerçeklik algısı kısa süre içinde altüst olur.
Maya’nın mesajı çok açıktır: “Onu bulana kadar gidemezsin”. Anita gerçekten neyi arıyor?”

The Short Message yaklaşık 2 saatlik bir deneyim sunuyor. Eğer PS5 sahibiyseniz, ücretsiz oynama fırsatını değerlendirin.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.